امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۲۳:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107972
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 23
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت ا...ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه سینمایی دوازدهمین دوره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت ا...ایوبی رئیس سازمان سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه سینمایی دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در گفت گویی با واحد خبر بنیاد بین المللی امام رضا(ع) درباره جشنواره امام رضا(ع) سخن گفته است و سخنانی شورانگیز و پر از احساس در مدح ضامن آهو بر زبان رانده است که در ادامه می آید.

معاون وزیر ارشاد با اشاره به هجرت تاریخ ساز امام رضا(ع) به ایران  و دستاوردهای این هجرت در استقرار تمدن عظیم اسلامی در سرزمین ایران،تصریح کرد:شمس الشموس، بخش جداناپذیر هویت ما ایرانیان است. فرهنگ و تمدن، هنر، شعر و ادبیات در سرزمین ما معطر به عطر رضوی است. امام رضا(ع) در ایران بخشی از وجود همه ایرانیان است. مونس خلوت، همراه با هنگام تنهایی و گرفتاری. یاورمان در روزگارهای سخت. شریک در غم و شادی های ما ایرانیان. بهترین ها را قرن هاست که به پیشگاهش تقدیم نموده ایم، بهترین ها را از او خواسته ایم. او محرم راز ما ایرانیان است و سنگ صبورمان در همه روزگاران. برایش شعر سرودیم، با او نجوا کردیم، عقده های دل برایش گشادیم. دیدار او را بر خود فرض دانستیم و جوانان ما را با اذن او و با امید به حمایتش به خانه ای بخت فرستادیم...

سکه فرهنگ و تمدن ما ایرانیان را به نام نامی رضوی ضرب کرده‌اند و چه گرانبهاست این سکه. بی تردید واکاوی دستاوردهای این هجرت و به ویژه بیان آن به زبان هنر بسیار ستودنی و ارزشمند است.

وی در پاسخ به این سوال که نقش جشنواره بین المللی امام رضا(ع) در شناسایی و معرفی پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری مرتبط با امام رضا(ع) را چگونه ارزیابی می کند،گفت: جشنواره امام رضا(ع) فرصت بسیار خوبی است برای اینکه هنرمندان رشته های مختلف که دل در گرو فرهنگ ناب رضوی دارند دیده شوند. فرصتی برای مردم که با معارف دینی با زبان گویای فرهنگ و هنر آشنا شوند. فرصتی برای مسئولین و همه کسانی که دغدغه ترویج ارزش‌های دینی دارند تا با معجزه هنر برای انتقال این مفاهیم بیشتر آشنا شوند و در حمایت از هنرمندان دریغ نکنند.

وی ادامه داد: در سیاست ها و راهبردهای منتشر شده سازمان سینمایی، تولیدات دینی و فیلمانه های دفاع مقدس از حمایت ویژه برخوردارند.

ایوبی تاکید کرد: جشنواره امام رضا(ع) در صورتی موفق خواهد بود که بیشترین حمایت جامعه هنری در رشته های مختلف را به همراه داشته باشد. جشنواره امام رضا(ع) باید تولید در این عرصه را اولویت نخست خود قرار داده و بکوشد در طول سال با بهره گیری از امکانات همه دستگاه ها هنرمندان علاقه مند را تشویق به تولیدات بیشتر و پرتنوع نماید. جشنواره باید گزارشی از این تولیدات باشد و بردن جشنواره به شهرستان ها و استان های مختلف از امتیازات این جشنواره باید باشد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها