امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۰۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107977
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
«لوریس چکناورایان» در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس ضمن اشاره به ساخت سمفونی تختی گفت: در حال حاضر مشغول صحبت برای تامین بودجه هستم و به احتمال زیاد ...

«لوریس چکناورایان» در گفت‌وگو با خبرنگار موسیقی فارس ضمن اشاره به ساخت سمفونی تختی گفت: در حال حاضر مشغول صحبت برای تامین بودجه هستم و به احتمال زیاد این سمفونی در ماه آتی ضبط خواهد شد و در دی ماه و در روزهای درگذشت تختی به اجرا در خواهد آمد.

این رهبر ارکستر درباره ایده ساخت این اثر همچنین گفت: پس از اینکه سمفونی کوروش کبیر تمام شد چندی پیش در سانفرانسیسکو به اجرا درآمد، ساخت سوییت سمفونی جهان پهلوان تختی را شروع کردم.دوست داشتم سمفونی تختی را در سال روز تولد او اجرا کنم اما متاسفانه کار آماده نشد و به مرحله ضبط نرسید. اما امیدوارم کار در ماه آتی ضبط شود.

وی ادامه داد: بعد از پروژه کوروش کبیر و اجرای آن، بر آن شدم تا  اثری را برای تختی‌ بنویسم. چند سال پیش وقتی متوجه شدم سال 93، هشتاد و پنجمین سالگرد تولد تختی است به این فکر افتادم که برای او یک سوییت سمفونی بنویسم. متاسفانه شرایط برای اجرا در شهریور فراهم نشد و امیدوارم این سوییت سمفونی را در دی ماه اجرا کنم.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها