امروز : جمعه ۳۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 April 20
۱۳:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 107999
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، اکبر عالمی از کارگردانان بزرگ مستند ایران، ظهر امروز در مراسم رونمایی از تندیس و پوستر جشنواره ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از یزد، اکبر عالمی از کارگردانان بزرگ مستند ایران، ظهر امروز در مراسم رونمایی از تندیس و پوستر جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی اظهار داشت: برخی فیلم‌های رسیده به جشنواره بسیار خوب بودند و اکنون که درباره آنها صحبت می‌کنم، به خود می‌بالم.

وی با اشاره به اینکه فیلمی 10 دقیقه بود اما تا پایان عمرم از ذهنم بیرون نمی‌رود، بیان کرد: این فیلم با صفر ریال بودجه تولید شده بود و به نظر من بسیار تاثیرگذار بود.

این مدرس دانشگاه با بیان اینکه در کارگاه‌هایی که طی دو سه روز برگزاری جشنواره برپا می‌شود، یک سینه سخن با کارگردانان و فیلمسازان جوان دارم، بیان کرد: هنرمندان ایرانی باید به خودباوری برسند و نگران نگاه‌های جامعه نیز نباشند.

وی با اشاره به اینکه در دوره جوانی من، نگاه خانواده‌ها به سینما، نگاهی درست نبود و اغلب آن را وقت گذرانی و بیهوده‌گری می‌دانستند، تصریح کرد: بسیار متاسفم که هنوز نیز این دیدگاه در بین خانواده‌ها وجود دارد و بسیاری از هنرمندان جوان از آن رنج می‌برند.

عالمی با تاکید بر اینکه امروز سینمای ما شانه به شانه فلسفه گام بر می‌دارد و با علومی نظیر جامعه‌شناسی، روانشناسی، سیاست و ... رقابت می‌کند، تاکید کرد: سینما امروز خرد را به مخاطبان خود هدیه می‌دهد.

مجری کارشناس برنامه هنر هفتم در دهه 70، یادآور شد: متاسفم از اینکه بگویم همواره ته مانده‌های بودجه‌ها و اعتبارات به هنر اختصاص می‌یابد و این در حالی است که امروز هنر به مثابه جن و بسم‌الله و علم و جهل در جامعه عمل می‌کند.

وی تاکید کرد: امروز ناکارآمدترین زبان، زبان نصیحت و کارآمدترین زبان، زبان هنر است و ابزار هنر می‌تواند جامعه را به سمت پاکی از آلودگی‌ها ببرد.

عالمی خاطرنشان کرد: اگر ابزار هنر و سینما در اختیار انسان‌های خلاق و هنرمند قرار داده شود، اندیشه انسان به سمت تعالی حرکت می‌کند.

کیومرث پوراحمد: فیلمساز باید دغدغه فیلمسازی داشته باشد

کیومرث پوراحمد نیز در این مراسم با اشاره به اینکه فیلمساز باید دغدغه فیلمسازی داشته باشد، اظهار داشت: اگر فیلمساز نسبت به فیلم خود به ویژه موضوع آن دغدغه نداشته باشد، نمی‌تواند موفق عمل کند.

خالق قصه‌های مجید تاکید کرد: دانش، ابزار و تکنیک نیز در ساخت فیلم بسیار حائز اهمیت است اما دغدغه فیلمساز بیش از هر چیز دیگری بر روی تاثیرگذاری موضوع فیلم اثر دارد.

در این مراسم از پوستر و تندیس جشنواره فیلم مستند و کوتاه رضوی رونمایی شد

تندیس‌های پرنده کمیاب هوبره و یوزپلنگ آسیایی به عنوان نماد محیط زیست استان یزد نیز در این حاشیه این مراسم رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; نهمین جشنواره فیلم کوتاه و مستند رضوی که امسال برای دومین سال متوالی در یزد برگزار می‌شود، از 10 تا 13 شهریورماه در این شهر برگزار خواهد شد.

در این سه روز 59 اثر راه یافته به بخش داوری جشنواره در سینما تک یزد اکران خواهند شد و در روز پنج‌شنبه در برگزاری مراسم اختتامیه، از آثار برگزیده تقدیر خواهد شد.
انتهای پیام/2464/ع40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها