امروز : یکشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 21
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108001
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب «زینب فریاد

به گزارش خبرنگار آیین و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت‌الاسلام خاموشی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در مراسم رونمایی از کتاب «زینب فریاد فرمند» گفت: تاکنون هرچه برای اهل بیت(ع) کار کرده‌ایم در شأن حضرات معصومین نبوده است بنده خودم دست خالی هستم و امیدوارم ائمه اطهار به بزرگی خودشان دستان ما را بگیرند و در ادامه راه، هر اثری که در شأن آنها است را پدید آورده و مسیر را هموار کنیم.

وی با اشاره به مقدمه کتاب «زینب فریاد فرمند» آنتون بارا عنوان کرد: مقدمه این کتاب نکاتی دارد که باید جامعه علمی، مذهبی، هیئتی و شیعه دقت کنند که نگاه دقیق این نویسنده تا کجاها رفته و چه مسائلی را مورد توجه قرار داده است.

خاموشی ابراز داشت: این کلام دقیقی است که ما در عاشورا به آن رسیده‌ایم و اتفاقاً دعوای نظام سلطه با اسلام ناب محمدی (ص) همین است و اگر می‌بینیم که مردم غزه و کودکان آنها را می‌کوشند در واقع این کشتار و نسل کشی تلاشی در راستای حذف آنها است.

وی اظهار داشت: بنده تکفیری‌ها را نطفه جدید صهیونیست‌ها در لباس مسلمانان می‌دانم که به جان مسلمانان، مسیحیان و شیعیان افتاده‌‌اند و نشو و نمایی صهیونیستی و منطبق بر نظام سلطه دارند چرا که انقلاب اسلامی شعار دفاع از حق در جهان را سر داد و حتی در این راه از مسیحیان مظلوم نیز حمایت خواهد کرد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی خاطرنشان کرد: نکته دیگری که درباره کتاب «زینب فریاد فرمند» می‌توان گفت لطافت کلام نویسنده آن است. لطافتی که در کلام آنتون در پردازش واقعیات عاشورا از بیان حضرت زینب (س) وجود دارد.

وی گفت: کسانی که می‌خواهند معرفت حسینی پیدا کنند باید کتاب «زینب فریاد فرمند» را مورد مطالعه قرار دهند چرا که نگاه این کتاب، نگاهی برون  دینی است و آنتون بارا به دنبال حقیقت انسان کامل بوده و در صفحه به صفحه این کتاب نسبت به این مسئله تأکید می‌کند.

خاموشی اظهار داشت: آنتون بارا، حضرت زینب (س) عالمه غیر معلمه توصیف می‌کند و عصمت اهل بیت (ع) را برای خویش ثابت‌شده می‌داند و به طور کلی با نگارش این کتاب به دنبال اثبات حقانیت اهل بیت است.

* اهمیت و جایگاه ادبیات میان‌دینی و ادبیات بین مذاهب

در بخش دیگری از این مراسم حجت‌الاسلام محمدرضا زائری مدیرمسئول نشریه خیمه گفت: ادبیات میان‌دینی  و ادبیات بین مذاهب از این جهت اهمیت دارد که زمینه‌ساز مسائل سیاسی، جریان‌های اجتماعی، فرهنگی و فکری است.

وی یادآور شد: تصویری که امروز از اسلام حسینی ساخته می‌شود چه بخواهیم و چه نخواهیم برای ارائه این تصویر برنامه‌ریزی‌ها شده و چه بخواهیم و چه نخواهیم این تصویر ارائه می‌شود و یکی از عوامل و زمینه‌هایی که می‌تواند به تسریع، تعامل و گفت‌وگوی بین ادیان کمک کند ادبیات و هنر است و شاید به همین دلیل است که پیامبر اکرم در واقعه غدیر به «حصان بن ثابت» دستور می‌دهد و می‌فرماید: بلند شو و شعر بخوان و از این‌رو تمام حکام و پادشاهان در فتوحات‌شان از هنر استفاده کرده‌اند.

زائری عنوان کرد: این تعبیر رهبر معظم انقلاب که می‌فرماید: «اگر اندیشه‌ای با هنر آمیخته نشود ماندگار نخواهد بود». اگر بخواهیم تغییری در جامعه رخ دهد ادبیات ایران‌زمین را باید تقویت کنیم.

وی با تأکید بر ارزشمندی اقدام «آنتون بارا» نویسنده مسیحی تصریح کرد: بسیار فرق می‌کند یک فرد مسیحی، کلیمی و زرتشتی درباره دین و ارزش‌ها صحبت کند تا یک فرد مسلمان! بنابراین تحولی که امروز در قرون اخیر رخ داده به ویژه آثار ارزشمندی در تجلیل از عظمت‌های اسلام و تشیع عرضه می‌شود زمینه‌ساز مطالبه عظیم مردم از خون سیدالشهدا (ع) خواهد بود.

مدیرمسئول نشریه خیمه گفت:‌ مردم دنیا باید مظلومیت امام حسین (ع) را بدانند تا در دوران ظهور حضرت مهدی(عج) پرچم خونخواهی و مطالبه را بلند کنند از این منظر ادبیات میان‌دینی که بسیار ریشه‌دار است آثار بسیار ارزشمندی داریم که متأسفانه ناشناخته باقی مانده است. لذا باید کتاب‌ها شخصیت‌ها شناخته شوند.

وی ابراز داشت: تجلیل و تقدیر، شروع کار است و باید به طور جدی به ادامه کار بپردازیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها