امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۰۹:۵۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108002
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس این سازمان و رییس شورای

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از روابط عمومی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، ابوذر ابراهیمی‌ترکمان رئیس این سازمان و رییس شورای سیاستگذاری گفت‌وگوی ادیان، پیامی به «ژان لویی توران» رییس شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان صادر کرد.
متن این پیام به شرح ذیل است:

امروز شاهد اعمال اسفبار گروه گمراه تکفیری داعش از جمله اخراج اجباری و قتل عام مسلمانان، مسیحیان و اقلیت‌های مذهبی و تخریب اماکن مقدس شامل کلیساها، صومعه‌ها و حتی مساجد از سوی عوامل این گروه در عراق و سوریه هستیم.

همه بر این باوریم که جهل و تعصب دینی فاقد تعمق و منطق، به خشونت، ظلم و فساد منتهی شده و پیروان چنین تفکری هر روز با فاصله گرفتن از اصول دین، موجب سلب آرامش بشر و تهدیدی برای صلح و ثبات در دنیا می‌شود.

همه‌ علمای اسلام بر این باورند که ماهیت این گروه گمراه و کلیه‌ اقدامات آنان در تضاد آشکار با جوهر اسلام (که عدالت و احسان و صلح است) بوده و مغایر با شیوه‌ی پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم که خداوند او را به صفت رحمت برای بشریت توصیف نموده است: «وَمَا أَرْسَلْنَاکَ إِلَّا رَحْمَةً لِّلْعَالَمِینَ» (انبیاء/107) و ما تو را جز برای رحمت جهانیان نفرستادیم.

مسلماً دیانت راستین که همواره با تعقل و تفکر توأم و همراه است، می‌تواند بانی عدالت و صلح برای بشریت باشد و لذا مبارزه‌ فکری با ریشه‌های عقیدتی و انحرافی این گروه و دفع اعمال دهشتناک و خشونت‌بار و ضدبشری آنان بر همه‌ی خداپرستان و آزادگان جهان و جامعه‌ جهانی یک وظیفه‌ دینی و انسانی بزرگ است.

رجاء واثق دارم که همکاری رهبران دینی بزرگ ادیان توحیدی از جمله اسلام و مسیحیت بتواند مانع گمراهی بیشتر جوانان به افکار شیطانی اینگونه گروه‌های تکفیری و انحرافی در جهان شده و از خون‌ریزی‌های بیشتر در کشورهای مختلف ممانعت به عمل آورد.

یک‌بار دیگر به عنوان رییس شورای سیاست گذاری گفت‌وگوی ادیان در جمهوری اسلامی ایران، ضمن محکوم نمودن اعمال گروه تکفیری داعش برای هرگونه همکاری با شورای پاپی گفت‌وگوی ادیان واتیکان را اعلام نموده و امیدوارم علمای دینی، خردورزان و ازاداندیشان جهان با تعامل مثبت در این زمینه استفاده از ادیان آسمانی را از بین ببرد. 
انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار