امروز : دوشنبه ۱ آبان ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۰۱:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108003
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار آیین‌ و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه استان تهران با حضور آیت‌الله ...

به گزارش خبرنگار آیین‌ و اندیشه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، نشست خبری آیین آغاز سال تحصیلی حوزه‌های علمیه استان تهران با حضور آیت‌الله علی‌اکبر رشاد رئیس شورای مدیریت حوزه‌های علمیه استان تهران و حجج اسلام سیدمحمدرضا آقامیری مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران و محمدحسین کبیریان مدیر حوزه‌های علمیه برادران استان تهران امروز (دوشنبه 10 شهریور ماه) در محل حوزه ریاست پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی برگزار شد.

حجت‌الاسلام آقامیری با اشاره به اینکه شورای سیاست‌گذاری حوزه علمیه خواهران در اواخر سال 90 راه‌اندازی شده است، ابراز داشت: به همین منظور شورایی مستقل برای حوزه علمیه خواهران در نظر گرفته شده است که در سراسر کشور در هر استان یک مدیریت کار سازماندهی و پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران آن استان را بر عهده دارد.

وی با اشاره به اینکه کمتر از 20 سال است که فضای جدید آموزش حوزه‌های علمیه خواهران شکل گرفته است، افزود: در گذشته خواهران در مشهد، قم و تهران تعداد اندکی حوزه علمیه داشتند، اما با گذشت زمان بعد از تأسیس جامعةالزهرا(س) تصمیم گرفته شد که به صورت متمرکز برای تربیت طلاب خواهر، حوزه‌های علمیه تأسیس شوند و به سراسر استان‌ها کشیده شود.

حجت‌الاسلام آقامیری با بیان اینکه 500 مدرسه و مرکز آموزش عالی به تربیت طلاب خواهر مشغول هستند، ابراز داشت: با احتساب جمعیت فارغ‌التحصیل طلاب رسمی تاکنون بیش از 70 هزار نفر طلبه خواهر در سطوح 2 و 3 فارغ‌التحصیل شده‌اند که در حال حاضر نیز 70 هزار نفر طلبه خواهر مشغول به تعلیم هستند، در استان تهران نیز تعداد فارغ‌التحصیلان سطوح 2 و 3 حدود هفت هزار نفر است که همین تعداد نیز شاغل به تحصیل هستند.

وی ادامه داد: قریب به 60 مدرسه علمیه خواهر که حدود 30 مدرسه در شهر تهران و 30 مدرسه دیگر در شهرستان‌های اطراف وجود دارند، البته تاکنون 30 درخواست برای تأسیس مدرسه علمیه خواهران ارسال شده است که امیدواریم این رقم به نزدیک به 80 یا 90 مدرسه برسد.

مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان تهران با اشاره به اینکه بیشتر طلاب خواهر استان تهران در سطح 2 مشغول به تحصیل هستند، بیان داشت:‌ امسال پنج هزار و 500 نفر درخواست تحصیل برای سطح دو داشتند که از این تعداد هزار و 700 نفر پذیرفته شدند، همچنین هزار نفر درخواست سطح 3 داشته‌ایم، تنها 200 نفر پذیرفته می‌شوند.

وی یکی از بهترین روش‌ها برای گسترش سبک دینی در جامعه را تربیت طلاب خواهر دانست و افزود: با توجه به اینکه در بحث موقوفات با مشکلات جدی روبه‌رو هستیم، اگر بتوانیم این مسأله را حل کنیم و آن را در توسعه دین به کار گیریم می‌توانیم به ترویج سبک زندگی دینی از سوی طلاب خواهر امیدوار باشیم.

انتهای پیام/ک

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها