امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۱۸:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108008
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوسالانه تئاتر بسیج امسال هم شور هنری ویژه‌ای در دل هنرمندان این عرصه بر انگیخته است. به همین مناسبت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، دوسالانه تئاتر بسیج امسال هم شور هنری ویژه‌ای در دل هنرمندان این عرصه بر انگیخته است. به همین مناسبت روابط عمومی دو سالانه تئاتر بسیج به سراغ حسین مسافر آستانه دبیر این دوره جشنواره رفته است تا از شرایط و مراحل اجرای این جشنواره با خبر شود.

آنچه در ادامه می‌خوانید گفت و گوی روابط عمومی دو سالانه تئاتر بسیج با حسین مسافر آستانه است.

* مراحل و شرایط شرکت در یازدهمین جشنواره تئاتر بسیج چیست؟

فراخوان شرکت در جشنواره از طریق مراکز استان ها و کانون ‌های بسیج هنرمندان و پایگاههای مقاومت به صورت عمومی اعلام و به شیوه ‌های گوناگون به هنرمندان اطلاع رسانی شد و گروه‌های هنری طرح ها و متن های خود را در چهار بخش صحنه ‌ای، خیابانی، کودک و نوجوان و عروسکی به دبیرخانه ‌های استانی ارائه نمودند. بعد از بررسی و بازخوانی آرا و با توجه به اولویت-های فراخوان، آثار مورد قبول انتخاب شدند و بررسی و بازبینی آثار در استان ها تا تاریخ 25/6/93 انجام می پذیرد.

* مرحله استانی تا چه تاریخی ادامه خواهد داشت؟

امسال جشنواره استانی نخواهیم داشت. گروه‌ها صرفا بازبینی می ‌شوند و بعد از این بازبینی که توسط  دو داور از مرکز استان و یک ناظر و یک داور از دبیرخانه مرکزی انجام می‌شود، دو گروه در بخش صحنه ‌ای و دو گروه در بخش خیابانی به جشنواره منطقه ای معرفی می شوند. جشنواره منطقه ای درشش منطقه از کشور برگزار خواهد شد که در هر کدام از بخش های خیابانی و صحنه ای از هر منطقه  سه اثر به جشنواره کشوری معرفی خواهند شد. در مرحله کشوری تمامی گروه ها ی معرفی شده از مناطق در حضور تماشاگران و داوران اجرا خواهند داشت و مورد قضاوت قرار می ‌گیرند. این مرحله در دی ماه  برگزار می شود که در در روز اختتامیه بخش کشوری منتخبین هر چهار بخش معرفی و تجلیل می ‌شوند.

* جشنواره امسال چه اهدافی را دنبال می ‌کند و چه تفاوتی با دوره های پیش دارد؟

علاوه بر اهداف عمومی که بسیج همواره دنبال می ‌کند، اهدافی متمرکز و سالیانه در نظر گرفته شده است. اهمیت به تولید از اهداف ویژه این دوره بوده است. به همین جهت تلاش بر آن است تا با بهره ‌گیری از گروه ‌های بسیجی از تولید به اجرا برسیم. در همین راستا الزامی است کلیه شرکت کنندگان عضو سازمان بسیج باشند. از اهداف دیگر پرداختن به کیفیت آثار است. که به همین منظور بعد از مرحله ‌ی منطقه ‌ای اساتیدی از طرف دبیرخانه مرکزی جشنواره جهت ارتقای کیفیت نمایش ‌ها و هدایت و راهنمایی گروه های منتخب به مراکز اعزام خواهند شد. یکی دیگر از اهداف مهم این دوره این است که تمامی گروهای شرکت کننده حتما اجرای عمومی داشته باشند. به همین ترتیب مقرر شده است  با حمایت سازمان بسیج هنرمندان  بعد از جشنواره نیز اجرای عمومی گروه ‌های برگزیده ادامه داشته باشد. زیرا اهمیت هنر نمایش به دیدن و قضاوت آن است.
انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها