امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108026
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 21
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم صبح امروز در کارگاه یک‌روزه علمی - آموزشی اقتصاد مقاومتی ویژه

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از کرمان، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم صبح امروز در کارگاه یک‌روزه علمی - آموزشی اقتصاد مقاومتی ویژه استان کرمان اظهار داشت: استاندار محور اقتصاد مقاومتی و نماینده حاکمیت در استان است، اما بیشتر کار به دست مردم است و باید اقتصاد را مردم‌محور دنبال کنیم.

وی بیان کرد: اقتصاد مقاومتی به معنی بنا کردن اقتصادی برای مقاومت و برای نخستین بار در جهان توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی مطرح شده است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: 35 سال قبل انقلاب اسلامی در ایران روی داد و دشمنان توطئه‌های زیادی از جمله جنگ، محاصره اقتصادی و کودتاها را علیه ما ایجاد کردند، اما روز به روز این انقلاب رشد و پیشرفت پیدا کرد و بزرگ شد و مسیر مقاومت را پیش برد.

مصباحی‌مقدم اضافه کرد: ایران امروز دیگر تنها نیست و اثرگذار بر سوریه، عراق، لبنان، فلسطین، افغانستان و ... است. 

وی ادامه داد: اروپا و آمریکا به خوبی می‌دانند، دیدگاه‌شان در منطقه قابل اجرا نیست، مگر با داشتن دیدگاه‌ها، نظرات و همراهی مسئولان نظام جمهوری اسلامی.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مسیر مقاومت آموزه‌های جدیدی را برای جهان به‌وجود آورده است و مذاکرات به معنای عدول از این مسیر نیست، بلکه به منظور یک تاکتیک و حفظ دستاوردهاست.

مصباحی‌مقدم یادآور شد: امروز بعد از هشت سال دفاع مقدس، قدرت نظامی ما چنان بازدارندگی دارد که سخن از گزینه‌های روی میز یک بلوف نظامی سیاسی است.

وی اظهار داشت: آمریکا بعد از حمله به عراق این کشور را از دشمن ما گرفت و به قول شاهزاده سعودی در یک سینی طلا تقدیم ایران کرد.

مصباحی‌مقدم گفت: ایران در پیشرفت‌های علمی جزو 10 کشور برتر جهان است، اما از نظر اقتصادی با مشکلات و موانع جدی روبه‌رو هستیم و دشمن نقاط ضعف ما را می‌داند.

وی تصریح کرد: ما باید اقتصادی ضد‌ضربه و ضربه‌ناپذیر ایجاد کنیم و ظرفیت‌ها و نقاط ضعف خودمان را بشناسیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام خاطرنشان کرد: رضایت عمومی از وضعیت بهداشت و درمان در ایران به‌وجود آمده است.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: ایجاد شهرهای مرزی و بندری و صنایع مورد استفاده در این مناطق برای افزایش صادرات باید در دستور کار قرار گیرد.

وی افزود: 100 میلیارد دلار درآمد ناشی از پتروشیمی داریم و بهترین مکان برای پتروشیمی‌ها حاشیه جنوبی کشور است.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام امنیت غذایی را امری مهم دانست و گفت: با توجه به اینکه 5 میلیون تن گندم سال گذشته وارد کردیم و در سال جاری هم باید 3 میلیون تن گندم باید وارد کنیم، باید حمایت از کشاورزان را جدی بگیریم.

مصباحی‌مقدم ادامه داد: سهم اقتصاد دانش‌بنیان در کشور ما سه درصد است و باید این سهم را بالا برد و 6 هزار شرکت دانش‌بنیان باید داشته باشیم که 5 هزار شرکت داریم در حالی که به گفته مقام معظم رهبری، 20 هزار شرکت هم کم است.

وی افزود: استفاده از کارآفرینی باید مورد توجه باشد، زیرا جوانان ما بیکار هستند، ثروتمند شدن از راه حلال و صحیح هیچ مانعی ندارد.

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی افزود: در هر شهرستان و استانی مردم منابع مالی دارند، اما این منابع به درستی استفاده نمی‌شود، 22 میلیارد دلار ارز در اختیار خانواده‌هاست، ما به دنبال این هستیم 7 میلیارد دلار ارزهای ما را بدهند، اما قطره‌چکان می‌دهند، باید اعتمادآفرینی باشد، مبنی بر اینکه این منابع را مردم به بانک‌ها، بورس و ... دهند و اقتصاد رونق گیرد.

مصباحی‌مقدم عنوان کرد: اینکه گفتند ارزسپاری کنید و سپس می‌خواستند به مردم ریال بدهند، موجب اعتمادسوزی شد و باید این اعتماد را دوباره ایجاد کنیم.

وی گفت: 620 هزار میلیارد تومان نقدینگی در ایران داریم که بخش عظیمی از این مبلغ در دست مردم است و آسیب می‌زند و این نقدینگی باید جمع شود.

مصباحی‌مقدم تصریح کرد: اگر 10 سال بتوانیم اقتصاد خودمان را با شتاب پیش ببریم، می‌توانیم اقتصاد رشد یافته پیدا کنیم.

وی بر گسترش سیاست‌های ابلاغی مقاومت اقتصادی تاکید کرد و خواستار شناسایی ظرفیت‌های استانی برای خروج از شرایط امروز شد.

انتهای پیام/80019/و40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها