امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۸:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108041
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 90
مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تشکیل جلسه شورای عالی جبهه

مجید محتشمی سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تشکیل جلسه شورای عالی جبهه اصلاح‌طلبان در شب گذشته اظهار داشت:‌این جلسه با حضور اکثریت اعضا دوشنبه شب در دفتر حزب آزادی برگزار و درباره مسائل مهم داخلی و بین‌المللی و به ویژه مباحث هسته‌ای بحث شد.

محتشمی افزود: در این جلسه اعضا بر عدم قهر سیاسی از مذاکرات تأکید کردند و خواستار استمرار مذاکرات مطابق برابری‌خواهی و حق‌طلبی شدند و تأکید کردند که ایران نه تنها نباید از مواضع خود عقب‌نشینی کند بلکه نباید به زیاده‌خواهی‌های غرب و به ویژه آمریکا تن بدهد و تا رسیدن به نتیجه مطلوب تلاش کند.

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان همچنین از پذیرش عضویت حزب مردمی اصلاحات ایران اسلامی در این جبهه خبر داد و گفت: ما درباره تهیه نامه‌ای پیرامون لایحه اصلاح قانون احزاب که هم‌اکنون در مجلس مسکوت گذاشته شده است بحث کردیم و قرار شد طی نامه‌ای به وزارت کشور و مجلس مواضع خود را درباره این لایحه اعلام کنیم.

وی گفت: قرار است در این نامه بر دخالت کمتر دولت بر فعالیت احزاب و مراقبت دولت برای رعایت بازی از سوی بازیگران سیاسی تأکید کنیم؛ ما همچنین در این نامه از دولت می‌خواهیم تسهیلاتی را برای گشایش فعالیت احزاب درنظر بگیرد و تلاش کند همان قانون 7 شهریور 1360 را مورد تأکید قرار دهد.

محتشمی با بیان اینکه ما در این نامه در خصوص جرم سیاسی اعلام نظر می‌کنیم گفت: بنا شد درباره اینکه جرایم سیاسی احزاب در هیأت منصفه سیاسی بررسی شود و جرم سیاسی همزمان در صحن علنی مورد بررسی قرار گیرد نیز تأکید کنیم.

* 7 شهریور روز احزاب نامگذاری شود

سخنگوی جبهه اصلاح‌طلبان یادآور شد: ما در این جلسه تأکید کردیم که 7 شهریور به عنوان روز احزاب به دلیل تصویب فعالیت قانون احزاب در مجلس اول نامگذاری شود.

*برگزاری همایش برای نکوداشت شخصیت هاشمی

وی ادامه داد: همچنین در این جلسه بر برگزاری همایشی جهت نکوداشت شخصیت هاشمی رفسنجانی و تجلیل از یک عمر تلاش مجاهدانه و صادقانه وی بحث شد و قرار شد پس از رایزنی با بزرگان اصلاحات زمان آن در جلسات بعدی مشخص شود.

محتشمی گفت: جبهه اصلاح‌طلبان بر ایجاد جبهه واحد اصلاح‌طلبی تأکید کرد.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها