امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۲:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108046
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 21
«مریته تانگستاد»، استاد دانشگاه علوم و فناوری نروژ، در خصوص پرونده اخراج دانشجویان ایرانی از کشورش به بهانه اینکه آنها اطلاعات حساس را که برای ساخت ...

«مریته تانگستاد»، استاد دانشگاه علوم و فناوری نروژ، در خصوص پرونده اخراج دانشجویان ایرانی از کشورش به بهانه اینکه آنها اطلاعات حساس را که برای ساخت سلاح هسته‌ای یا کشتار جمعی مورد استفاده قرار می‌گیرد را با تحصیل در دانشگاههای نروژ به ایران انتقال می‌دهند، در مصاحبه اختصاصی با پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، ادعاهای بی اساس پلیس امنیت نروژ را رد کرد و درباره پروژه «حمیده کفاش» یکی از دانشجویانی که در معرض اخراج از دانشگاه علوم و فناوری نروژ است و می‌بایست تا 15 سپتامبر، این کشور را ترک کند، توضیحاتی ارائه داد.

وی درباره پروژه کفاش اینگونه گفت: یکی از چالش‌های بزرگ جهان امروز، کاهش اثرات زیست محیطی جامعه مصرف کننده است. این امر از طریق کاهش مصر، بازیافت مواد بیشتر و استفاده مجدد از مواد قابل استفاده قابل انجام است. البته، همانطور که معلوم است، جمعیت کشورهای صنعتی تمایلی به کاهش مصرف خود به طرز چشمگیری ندارند و همانطور که جمعیت کشورهای توسعه نیافته خواستار افزایش مصرف خود هستند، نیاز به جایگزین‌های دیگری می‌باشد. بنابراین چالش اصلی تمامی محیط‌های فنی، تولید مواد مصرفی با هزینه زیست‌محیطی کمتر می‌باشد.

وی با اشاره به این موارد ادامه داد که در دانشگاه علوم و فناوری نروژ، یکی از بسیاری از پروژه‌هایی که در تلاش است معضل انتشار گاز دی‌ اکسید کربن را حل کند، پروژه تحقیقی «حمیده کفاش» دانشجوی ایرانی است که در این دانشگاه تحصیل می‌کند اما هم‌اکنون به بهانه انتقال اطلاعات حساس مجبور است نروژ را ترک کند.

این استاد دانشگاه نروژ تصریح کرد که اکثر جهان در حال تولید فلزات هستند و در یک قرن گذشته نیز چنین کاری را انجام داده‌اند و این مسئله‌ای است که هم در نروژ و هم ایران و هم بسیاری از کشورهای دیگر صورت می‌گیرد. این یک فناوری کامل است که تا حد زیادی شناخته شده، منتشر شده و مورد استفاده قرار گرفته است.

«مریته تانگستاد» سپس به پروژه یکی از دانشجویان ایرانی که به بهانه انتقال اطلاعات حساس که در ساخت تسلیحات هسته‌ای یا سلاح‌های کشتار جمعی مورد استفاده قرار می‌گیرد، از کشور نروژ اخراج شده است و می‌بایست تا 15 سپتامبر، این کشور اروپایی را ترک کند، گفت: حمیده کفاش در زمینه کاهش اثر گاز دی اکسید کربن در حین تولید فرومنگنز در حال انجام تحقیق است.

این استاد نروژی تأکید کرد که پروژه حمیده کفاش هیچ ارتباطی با تولید سلاح‌های کشتار جمعی ندارد و بنابراین ویزای وی نباید شاهد لغو ویزای تحصیلی او باشیم.

تانگستاد در پایان توصیه کرد که بهترین کاری که اساتید دانشگاه نروژ می‌توانند در این وضعیت به وجود آمده برای این دانشجویان در معرض اخراج صورت دهند این است که در خصوص محتوای پروژه آنها به شکل صحیح توضیحات ارائه دهند تا برای مقامات نروژی اطمینان حاصل شود که بر اساس اطلاعات صحیح تصمیم‌گیری اتخاذ کنند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها