امروز : یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۹:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10805
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 104
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی احمد تویسرکانی در دیدار با امام جمعه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از بجنورد، به نقل از روابط عمومی دادگستری خراسان شمالی احمد تویسرکانی در دیدار با امام جمعه بجنورد گفت: ثبت رسمی یکی از ضرورت‌های جامعه نوین است و تلاش ما باید براین باشد که روز به روز کارهایمان را ارتقا داده و زمینه‌های آسایش و راحتی مردم را فراهم کنیم.

وی تصریح کرد: سازمان ثبت اسناد و املاک طیف عظیمی از خدمات اموال و املاک در رابطه با صدور اسناد مالکیت رسمی، دفاتر ازدواج و طلاق، ثبت اختراعات به مردم ارائه می‌دهد.

وی ضمن تقدیر از خدمات انجام شده در استان افزود: خوشبختانه این استان از وضعیت مطلوبی برخوردار است و در سایه همکاری با سایر ادارات و استفاده از رهنمودهای روحانیون معظم و استقبال عمومی مردم جایگاه خود را ارتقاء خواهد داد.

رئیس کل دادگستری خراسان شمالی هم در این دیدار گفت: صدور سند رسمی برای اراضی دولتی و ملی یکی از مباحث مهم در حفظ حقوق بیت‌المال است که در استان ما برای 98 درصد این اراضی اسناد رسمی صادر شده است.

احمد کیخسروی خاطرنشان کرد: اجرای طرح کاداستر فایده‌های اساسی و ریشه‌ای برای جامعه دارد و در استان ما نیز به همت مجموعه ثبت استان به صورت صد درصد انجام شده است.

وی با تاکید بر نقش تعامل بین نهادها برای دسترسی سریع‌تر به اهداف تعیین شده در سازمان‌ها اظهار داشت: ارتباط دو سویه و مستمر میان ادارات ثبت اسناد و دادگستری باعث افزایش سرعت و دقت در کارها شده و در دفاتر اسناد رسمی نیز پس از اتمام معامله در همان لحظه مالکیت جدید ثبت می‌شود.

امام جمعه بجنورد ثبت یک را یک مسئله مهم دانست و گفت: در شرع مقدس نیز قراردادهایی بین مردم وجود داشته که پس از گسترش به شیوه‌های مدرن امروزی در آمده است.

حجت‌الاسلام و المسلمین ابوالقاسم یعقوبی اظهار داشت: حل اختلافات امور مالی و بسیاری از مشکلات اجتماعی توسط ثبت اسناد رفع و رجوع که اگر مردم این دغدغه‌های روزمره را نداشته باشند می‌توانند به امور معنوی بپردازند.
انتهای پیام/63002/ع
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها