امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۲۳:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108050
تاریخ انتشار: ۱۱ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۴:۱۳
تعداد بازدید: 58
سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به دیدار اعضای ...

سیدمحمود نبویان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به دیدار اعضای کمیته پیگیری بورس‌های تحصیلی داخلی مجلس با سرپرست وزارت علوم گفت: در این جلسه بحث‌هایی در مورد روند رسیدگی به موضوع بورسیه‌ها و اسامی منتشر شده در ارتباط با استفاده از ‌بورسیه‌های غیرقانونی و اینکه چه کسانی این اسامی را منتشر کرده‌اند، صورت گرفت و مقرر شد تا 2 طرف همکاری‌های لازم را در این زمینه داشته باشند و وزارت علوم پرونده‌های مربوط به این موضوع را در اختیار اعضای کمیته قرار دهد.

وی با مثبت ارزیابی کردن این جلسه افزود: مقامات وزارت علوم بر این نکته تاکید داشتند که باید با متخلفین در ارتباط با بورسیه‌ها برخورد لازم صورت گیرد و 2 طرف بر این نکته اتفاق نظر داشتند که از موضوع بورسیه‌ها و بحث استیضاح وزیر علوم سوءاستفاده‌های سیاسی صورت گرفته است.

عضو کمیته رسیدگی به بورسیه‌های تحصیلی در مجلس، اظهار داشت:‌ یکی از اعضای کمیسیون آموزش مجلس که حائز استفاده از شرایط بورسیه تحصیلی بود،‌ پس از طی مراحل قانونی به هنگام استفاده از این امتیاز از دولت تذکری را دریافت کرد که قانونا نمی‌تواند هم مامور به تحصیل بوده و هم نماینده مردم در مجلس باشد به همین دلیل نماینده مربوطه استعفای خود را از تحصیل اعلام کرد.

نبویان همچنین خاطرنشان کرد: پس از انصراف نماینده مربوطه از استفاده از بورسیه تحصیلی مقامات وزارت علوم در دولت یازدهم با وی تماس گرفتند و عنوان کردند که ما شرایط تحصیل خارج از کشور را برای شما فراهم می‌کنیم.

وی افزود: پس از اصرارهای مکرر مقامات وزارت علوم و امتناع نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی از استفاده از امتیاز بورس تحصیلی، در اسامی منتشر شده تحت عنوان استفاده کنندگان غیرقانونی از بورس تحصیلی نام وی نیز به چشم می‌خورد.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: کسانی که این اسامی را منتشر کردند نشان می‌دهند به هیچ چیز اعتقاد و باور ندارند صراحتا دروغ می‌گویند تا به اهداف سیاسی خود برسند و طبیعتا باید با اینگونه افراد برخورد کرد که چرا به خود اجازه می‌دهند با آبروی افراد بازی کنند.

نبویان خاطرنشان کرد: کار کسانی که این اسامی را منتشر کرده‌اند نه قانونی است نه اخلاقی بلکه کار این افراد به برخی از آنها نزدیک به فتنه هستند با هدف رسیدگی به مقاصد سیاسی‌شان انجام شده است و نمایندگان ملت در این راستا از حقوق و آبروی مردم به حتم دفاع خواهند کرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها