امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۱۸:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108066
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش حوثی یمن اعلام کرد که طرح ابتکاری رئیس‌جمهور این کشور که بر اساس آن دولت ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، «محمد عبدالسلام» سخنگوی جنبش حوثی یمن اعلام کرد که طرح ابتکاری رئیس‌جمهور این کشور که بر اساس آن دولت این کشور برکنار شد، رد می‌کند زیرا به گفته او این طرح نادیده گرفتن مطالبات انقلابیون است.

عبدالسلام در گفت‌وگو با المیادین اعلام کرد که «تشدید فشار تا یکسره شدن کار ادامه خواهد یافت و اقدام امروز دولت یمن، تلاشی برای دور زدن انقلاب و خواسته‌های مردم این کشور است».

وی تاکید کرد که «طرح تشدید مرحله سوم و اجرایی کردن آن بیش از یک هفته طول نخواهد کشید و مانعی در طولانی شدن این روند وجود ندارد... ما تشدید فشار را ادامه می‌دهیم اما با روندی شدیدتر از قبل تا اینکه دولت (یمن) به کل خواسته‌های عادلانه مردم تن بدهد».

عبدالسلام با بیان اینکه تلاشهای دولت یمن برای از بین بردن خواسته‌های مردم است، گفت که هدف این تلاشها دور زدن مردم است. اقدام کمیته ریاست جمهوری یمن به حوثی‌ها ارتباطی ندارد و حوثی‌ها و جنبش انصارالله با آن موافق نیستند.

بعدازظهر امروز سه‌شنبه رئیس‌جمهور یمن در پی تداوم فشارهای انقلابیون ناگزیر شد دولت ناکارآمد را برکنار کند و وعده کاهش 30 درصدی قیمت سوخت و تشکیل دولت جدید را بدهد. اما وی در ادامه اعلام کرده است که حق انتخاب وزرای دفاع، کشور، خارجه و دارایی در دولت جدید را برای خود محفوظ می‌داند.

در چند روز گذشته نیز، رسانه‌های وابسته به دولت یمن از امضای توافق‌نامه میان حوثی‌ها و صنعا خبر دادند که انقلابیون آن را تکذیب کردند. واقعیت این بود که متن توافقنامه نوشته شده، مورد تایید انقلابیون نبود. درست است که در آن بر برکناری دولت کنونی تاکید شده بود اما نه زمان تشکیل دولت جدید مشخص بود و نه ساختار آن.

انقلابیون و از جمله حوثی‌ها تاکید دارند که ساختار دولت جدید باید بر اساس بندهای توافق نهایی در کنفرانس گفت‌وگوهای ملی باشد و تمام گروه‌های سیاسی در تشکیل دولت جدید نقش داشته باشند و دولت در انحصار یک یا دو حزب همسو نباشد. حوثی‌ها همچنین تاکید کردند که هیچ وزارتخانه‌ای در دولت نمی‌خواهند تنها به دنبال تحقق مطالبات مردم هستند. آنها همچنین مسئله لغو یارانه سوخت در کشور را به شدت محکوم کردند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها