امروز : یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 25
۰۸:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108072
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اینترنتی «مرکز سیاست و نظرسنجی فلسطین» نتایج نظرسنجی‌ خود درباره موضوعات مختلف را در کرانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه اینترنتی «مرکز سیاست و نظرسنجی فلسطین» نتایج نظرسنجی‌ خود درباره موضوعات مختلف را در کرانه باختری و نوار غزه منتشر کرده است که در فاصله زمانی 26 تا 30 آگوست 2014 انجام شده است.

بر اساس این نظرسنجی، 79 درصد فلسطینی‌ها بر این باورند، حماس پیروز جنگ غزه بوده است، در حالی که تنها 3 درصد اسرائیل را پیروز این جنگ می‌دانند. 17 درصد نیز هر دو طرف را بازنده قلمداد می‌کنند.

بر خلاف، ادعای صهیونیست‌ها، 79 درصد فلسطینی‌ها نیز بر این باورند، اسرائیل مسئول شروع جنگ غزه است، در حالی که 5 درصد حماس را مسئول می‌دانند و 12 درصد هر دو طرف را مسئول آغاز درگیری محسوب می‌کنند.

نکته جالب توجه اینکه، 63 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی معتقدند توافقنامه آتش‌بس منافع طرف فلسطینی را تامین کرده، اما 34 درصد با این موضوع مخالفند.

بر اساس این نظرسنجی، 86 درصد فلسطینی‌ها بر این باورند اگر محاصره غزه پایان نیابد، از پرتاب راکت از نوار غزه به سوی اراضی اشغالی حمایت می‌کنند. علاوه بر این، 94 درصد از شرکت‌کنندگان در این نظرسنجی از عملکرد نظامی حماس در رویارویی با نیروهای اسرائیلی خرسند بودند و 78 درصد از نحوه دفاع حماس از غیرنظامیان در غزه ابراز رضایت کرده‌اند. 72 درصد از فلسطینی‌ها نیز از مجهز شدن کرانه باختری به سلاح استقبال می‌کنند.

بر اساس نظرسنجی این مرکز، اگر امروز انتخابات ریاست جمهوری در فلسطین برگزار شود، 61 درصد فلسطینی‌ها، اسماعیل هنیه را به عنوان رئیس‌جمهور بر می‌گزینند. علاوه بر این، نتایج این نظرسنجی نشان داد، بعد از جنگ 50 روزه با اسرائیل، محبوبیت حماس در نوار غزه و کرانه باختری بسیار افزایش یافته است.

پایگاه +972 گزارش داده است که این میزان استقبال از مبارزه مسلحانه در کرانه باختری و همچنان حمایت از گروه‌های مقاومت نظیر حماس و جهاد اسلامی بالاترین میزان در تاریخ نظرسنجی‌های صورت‌گرفته است.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها