امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۱۸:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108073
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسوشیتدپرس، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن دولت این کشور را در پی خیزش مردمی مجدد در یمن و ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از اسوشیتدپرس، «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهور یمن دولت این کشور را در پی خیزش مردمی مجدد در یمن و آغاز مرحله سوم تظاهرات‌های مسالمت‌آمیز علیه دولت ناکارآمد، برکنار کرد.

رئیس‌جمهور یمن اعلام کرده که طی یک هفته آینده دولت جدید را تشکیل دهد. وی که ناگزیر شده دولت را برکنار کند اعلام کرده که حق انتخاب وزرای دفاع، کشور، خارجه و دارایی در دولت جدید را برای خود محفوظ داشت.

وی همچنین پیشنهاد داده که یک اداره وحدت ملی برای آرام‌سازی فضای پر التهاب صنعا تشکیل شود.

رویترز نوشت که رئیس‌جمهور یمن قصد دارد قیمت سوخت را نیز 30 درصد کاهش دهد.

رئیس‌جمهور یمن صبح امروز نشست فوق‌العاده‌ای با حضور تمام شرکت‌کنندگان در گفت‌وگوهای ملی و مشاورات ریاست‌جمهوری و اعضای هیئت‌دولت‌های مختلف برگزار کرد تا بحران جاری در این کشور را حل و فصل کند. در حالی که یکی از مشاوران ارشد او امروز ادعا کرده بود که باب گفت‌وگو بسته شده و معترضان به دولت را به سکوت و عقب‌نشینی از مطالباتشان فراخوانده بود، در نهایت صنعا مجبور شد دولت را برکنار کند و وعده دهد که در اولین فرصت ممکن مشکل قیمت بالای مشتقات نفتی کشور را حل کند.

انتهای پیام/غ

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها