امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 27
۰۴:۵۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108075
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، ماموستا سیدمحسن حسینی عصر امروز در یادواره شهدای روحانی روستای طاء کامیاران اظهار کرد: عرفان در

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، ماموستا سیدمحسن حسینی عصر امروز در یادواره شهدای روحانی روستای طاء کامیاران اظهار کرد: عرفان در کردستان جایگاه والایی داشته و دارد و نقش مشایخ قادری و نقشبندی در روشنگری مردم کردستان قابل تقدیر است.

وی افزود: اگر تاریخ کردستان را بررسی کنیم طی 400 سال اخیر مشایخ طریقت‌های نقشبندی و قادری خدمات گسترده‌ای به دین اسلام و مردم مسلمان کردستان کرده‌اند و منشأ برکات بسیاری بوده‌اند.

ماموستا حسینی خاطر نشان کرد: متأسفانه طی 4 دهه اخیر دشمنان اسلام با تمام توان تبلیغاتی و رسانه‌ای خویش کوشیده‌اند تا جایگاه مشایخ و عرفان و تصوف را در بین مردم منطقه کم‌رنگ کنند.

این عالم برجسته اهل سنت کردستان تصریح کرد: دشمنان باید بدانند که مردم کردستان هیچ‌گاه اجازه نمی‌دهند تفکرات افراطی همچون سلفیت و وهابیت که دم از مذهب می‌زنند و در عمل ضد هرنوع دین و مذهبی هستند در بین آنان رسوخ کند.

ماموستا حسینی اظهار داشت: نتیجه بی‌فکری‌ها و تفکرات افراطی در کشورهای همسایه موجب شکل‌گیری گروهی ملحد و افراطی همچون داعش شده است و متأسفانه امروز به جای چهره‌ای صلح‌طلب، مهربان و آشتی‌جوی از اسلام و مسلمین، چهره‌ای خشونت‌طلب و خون‌ریز به نام اسلام به جهانیان معرفی می‌شود.

وی افزود: ماموستای شهید حبیب‌الله معاذی با نثار خون خویش به دشمنان ثابت کرد که منطقه ما جای گرگ‌هایی به نام داعش و جریان تکفیری نیست و همواره علم و عرفان حرف نخست را می‌زند.

این روحانی اهل سنت کردستان در بخشی دیگر از سخنان خود به تاریخچه علوم اسلامی و عرفان و تصوف اشاره کرد و گفت: معلم علم و عرفان همه مذاهب اسلامی امام صادق(ع) هستند.

ماموستا حسینی در پایان افزود: شیعه و سنی به عنوان یک روح در دو قالب هستند که زندگی همه ما در کنار همدیگر معنا پیدا می‌کند و ایران اسلامی متعالی و سرفراز را تشکیل می‌دهد، لذا باید همه ما با حفظ وحدت و انسجام خویش در برابر انواع توطئه‌های تفرقه افکنانه دشمنان ایستادگی کنیم.
انتهای پیام/79006/ش‌30

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها