امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۰۰:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108077
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
مهدی کوچک‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امروز (سه‌شنبه)

مهدی کوچک‌زاده عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاست خارجی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; امروز (سه‌شنبه) گفت: هیچ تردیدی در این موضوع که ظلمی آشکار علیه تعدادی دانشجوی ایرانی در نروژ که با رعایت همه مقررات و ضوابط شروع به تحصیل کرده‌اند و هم‌اکنون در میانه تحصیل خود می‌باشند صورت گرفته است وجود ندارد.

کوچک‌زاده افزود: اخراج دانشجویان ایرانی در نروژ به بهانه‌های واهی برخلاف مقررات بین‌المللی و حقوق انسانی افراد صورت گرفته است و وزارت خارجه باید در همان مرحله اول اخراج دانشجویان ایرانی از نروژ عکس‌العمل نشان می‌داد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: متاسفانه به نظر می‌رسید که برخی دیپلمات‌های ایرانی بر این باور هستند که هرچه در برابر کج رفتاری‌ها و قلدری‌های غربی‌ها کوتاه بیایند ممکن است که آنها را بر سر عقل بیاورند ولی این امر قطعا نتیجه عکس خواهد داد و هر قدمی که از مواضع خود عقب‌نشینی کنیم آنها 10 قدم جلوتر می‌آیند.

وی با تاکید بر اینکه وزارت خارجه دفاع مناسبی از شهروندان و دانشجویان ایرانی در نروژ انجام نداده است گفت: مجلس شورای اسلامی و بخصوص کمیسیون آموزش و تحقیقات پس از تعطیلات تابستانی و بازگشایی مجلس به این موضوع ورود جدی پیدا خواهد کرد و قطعا از وزارت خارجه و مسئولان آن سوال خواهد شد.

کوچک‌زاده با اشاره به اینکه روز به روز تمام ادعاهای غربی‌ها مبنی بر رعایت حقوق بشر توخالی از آب در می‌آید افزود: هیچ چیزی واضح تر از مخالفت علنی آمریکا و غرب با حقوق تعدادی دانشجوی مشغول به تحصیل و منع آنها از آموزش وجود ندارد و این در حالی است که خود اساتید و مسئولان دانشگاه‌های اخراج‌کننده نروژی نیز نسبت به رفتار پلیس و دولت نروژ توجیه نیستند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در پایان خاطرنشان کرد: وزارت خارجه باید توضیحات شفافی در خصوص کوتاهی خود در عدم ورود به این قضیه به مردم و تبیین آن داشته باشد و ممانعت غرب از تحصیل دانشجویان ایرانی ثابت می‌کند که ما نباید در مذاکره با غربی‌ها خوش‌بینانه‌ عمل کنیم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها