امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۰۵:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108110
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
حسین زینلیان قائم‌مقام دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به

حسین زینلیان قائم‌مقام دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، با اشاره به تحریم‌های جدید آمریکا و عهدشکنی‌های آنان گفت: مسئله مهم و مشکل اساسی ما این است که توافقنامه ژنو جنبه حقوقی ندارد یعنی از لحاظ حقوقی قابل استناد نیست و این توافق یک بحث اخلاقی است.

وی اضافه کرد: اگر توافق‌نامه ژنو مبنای حقوقی داشت و در سیستم معاهده‌ها و توافق‌های بین‌المللی قرار می‌گرفت و اگر ما با ایالات متحده به شکل حقوقی توافق می‌کردیم خیلی از مسائل امروز ایجاد نمی‌شد.

زینلیان تاکید کرد: توافق ژنو یک توافق اخلاقی است که طبق این توافق ما باید یکسری تعهدات را انجام دهیم و در مقابل آمریکا و غرب هم تعهداتی را بر عهده گرفته‌اند و اشتباه بزرگ ما این بود که یک توافق بین‌المللی و قانونی انجام ندادیم تا امروز بتوانیم در راستای آن توافق مطالبات خود را پیگیری کنیم.

قائم‌مقام دبیرکل اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان اظهار داشت: انجام این توافق اخلاقی امروز باعث شده دست ما خالی باشد البته برخی‌ها بعد از مذاکرات گفتند این توافقنامه حقوقی است و اگر بحثی هم ایجاد شود پیگیری‌های حقوقی خواهد شد، مردم هم احساس کردند بر اساس قوانین حقوقی و بین‌المللی آمریکایی‌ها دیگر ما را تحریم نمی‌کنند. ولی متاسفانه دیدیم که این‌چنین نبود و آمریکا چندین بار عهد شکنی کرد.

دبیر واحد سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان تاکید کرد: ما در بی‌اعتمادی مردم به آمریکا و خصمانه بودن رفتارهای این کشور شکی نداریم و البته عهدشکنی آمریکا برای ما طبیعی است به همین خاطر هم باید توافقنامه حقوقی را تدوین می‌کردیم ولی متاسفانه در این توافق هم مانند توافقنامه سعدآباد دست ما خالی شد و آمریکا یکسری مبانی حقوقی را در توافق گنجاند.

این فعال دانشجویی اضافه کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب بارها تاکید کرده‌اند آمریکا و غرب قابل اعتماد نیستند و تحریم‌های جدید آمریکا، صحت بیانات رهبری را به اثبات رساند و مهر تائیدی بود بر بیانات رهبری.

عضو شورای مرکزی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان خاطرنشان کرد: امیدواریم وزارت امور خارجه روند منطقی‌تر و عقلانی‌تر را در مقابل آمریکا پیش گیرد و ان‌شاءالله مسئولان وزارت خارجه ماهیت سیاست خارجه 1+5 را بهتر درک کنند، سیاست خارجه‌ای که به تعهدات خود پایبند نیست سیاست خارجه‌ای که بر مبنای چپاول و زورگویی، استکبار و استعمار بنا شده است.

وی در خاتمه صریح کرد: باید در دنیا این موضوع را جا بیندازیم که ما هستیم که به غرب و آمریکا بی‌اعتماد هستیم، نه اینکه آنها بخواهند به خاطر مسائل هسته‌ای به ما بی‌اعتماد باشند زیرا ما به همه تعهدات خود عمل کردیم و آنها چندین بار به تعهدات خود عمل نکرده و عهد شکنی کردند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها