امروز : دوشنبه ۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 26
۰۴:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108112
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 35
به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الإسلام و المسلمین محمد بهرامی خوشکار، نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری ...

به گزارش حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، حجت الإسلام و المسلمین محمد بهرامی خوشکار، نماینده مردم استان کرمان در مجلس خبرگان رهبری چهارمین ناطق پیش از دستور شانزدهمین اجلاسیه خبرگان پیرامون مسأله تکثیر نسل و نرخ پایین باروری در جامعه ایران نکات و آماری را ارائه داد و افزود: یکی از مسائلی که آثار و تبعات آن نه امروز ، بلکه در سال‌های آینده خود را نشان خواهد داد کاهش جمعیت است و این مسأله پیامدهایی در پی دارد که برخی از آنان غیر قابل جبران خواهد بود. اساساً هر کشوری که از نرخ باروری مناسب برخوردار است در همه عرصه‌ها موفقیت‌های کمی و کیفی خوبی را دارا خواهد بود. بی‌شک کنترل جمعیت به بهانه مثلاً رفع بیکاری و بهانه‌های مشابه نمی‌تواند رفع مشکلات را درپی داشته باشد. آنچه در این مسأله ضروری به نظر می‌رسد طراحی و اجرای برنامه‌های صحیح و متناسب است».

بهرامی خوشکار همچنین مسأله اسراف و توزیع نامتوازن منابع بین غنی و فقیر را یکی دیگر از دغدغه‌های اساسی دلسوزان نظام دانست از دولتمردان خواست تا برای رفع این نگرانی برنامه‌ریزی و در راستای بهره‌وری بیشتر و پرهیز از اسراف اقدامات مناسبی را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: اگر نیروهای اجرایی، کشاورزی را رونق دهند آبها را کنترل نمایند توزیع ثروت و غذا را مدیریت نمایند، از اسراف جلوگیری کنند به توزیع صحیح نیروهای کاری در سطح جامعه بپردازند ثروت‌های کلان را آنچنان هدایت نمایند که همه مردم از آنها بهره‌مند گردند در آن صورت نیازی چندان به کنترل جمعیت نخواهد بود بلکه ازدیاد جمعیت باعث تحصیل قدرت و ثروت هم می‌گردد این امر فقط و فقط در گرو یک مدیریت جهادی و علمی با عزم ملی محقق خواهد گشت.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها