امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۰۱:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108117
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 17
ابوالقاسم جراره، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به ...

ابوالقاسم جراره، نماینده مردم بندرعباس در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با اشاره به اظهارنظر روز گذشته یکی از مسئولان کشور در دیدار با وزیر خارجه فنلاند در مورد پذیرش پروتکل الحاقی از سوی ایران در ازای لغو تحریم‌ها توسط غرب اظهار داشت: سیاست‌های کلی نظام را مقام معظم رهبری مشخص کرده و در چارچوب آن باید حرکت و اظهارنظر کرد.

وی با تأکید مجدد بر چراغ راه بودن رهنمودهای رهبری نظام برای دیپلماسی کشور افزود: رهبر معظم انقلاب مطرح کردند که ما به تیم مذاکره‌کننده اعتماد داریم، اما به آمریکایی‌ها هیچ اعتمادی نداریم و تحریم‌های اخیر نیز سبب کاهش هرچه بیشتر اندک اعتماد ما به آمریکایی‌ها شد.

جراره با اشاره به گزارش‌‌‌های متعدد آژانس بین‌اللملی انرژی اتمی مبنی بر پایبندی جمهوری اسلامی ایران به تعهدات خود خاطرنشان کرد: در مقابل غربی‌ها تعهدات خود را نقض کردند و نه تنها تحریم‌ها را کاهش ندادند، بلکه تحریم‌های جدیدی را نیز علیه ایران اعمال کردند.

وی در ادامه تصریح کرد: کسی نمی‌تواند برای مسئولان نظام تعیین تکلیف کند و پذیرش کنوانسیون‌ها از جمله پروتکل الحاقی در حوزه اختیارات مجلس است و مجلس نیز هیچ معاهده‌ای را که موجب تسلط بیگانگان بر کشور شود نخواهد پذیرفت و زیر بار این ننگ نخواهد رفت.

نماینده بندرعباس در پایان گفت: به مسئولان کشور تذکر می‌دهم که در چارچوب اختیارات و صلاحیت خود اظهارنظر کنند تا زمینه افزایش فشار را بر کشور فراهم نکنند، آن هم در شرایطی که همه باید بکوشیم اهرم‌های فشار را از سر کشور برداریم.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها