امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۲:۵۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108123
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
حجت‌الاسلام احمد سالک‌کاشانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان، پیرامون چگونگی و چرایی تشکیل داعش و حمایت همه‌ جانبه عربستان از این ...

حجت‌الاسلام احمد سالک‌کاشانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی فارس در اصفهان، پیرامون چگونگی و چرایی تشکیل داعش و حمایت همه‌ جانبه عربستان از این گروه تکفیری و وحشی اظهار کرد: استکبار پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران برای ضربه زدن به نظام جمهوری اسلامی ایران تاکنون از هیچ اقدامی فروگذاری نکرده است.

وی بیان کرد: در همین رابطه نظام سلطه طرح‌های زیادی از جمله جنگ تحمیلی، کودتای نوژه، تحریم‌های اقتصادی، تهدیدها، نفوذ منافقین در بدنه مدیریت کشور و حمایت از آنان در اوایل انقلاب و همچنین در شاخه سیاسی فتنه 78 و 88 و تحمیل‌هایی از این بابت را بر نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران وارد کرده است.

*‌ استکبار در قالب داعش نیروهای سبک‌مغز را علیه اسلام سازماندهی کرده است

نماینده مردم اصفهان در مجلس اظهار کرد: نظام استکبار همچنین بیش از چهار سال است، که تحریم‌های ظالمانه با سابقه 30 ساله خود را علیه نظام و انقلاب تشدید کرده و با ابزار تحریم‌های اقتصادی سعی در فلج کردن و تسلیم کردن نظام ایران دارد.

وی افزود: همچنین استکبار در حوزه فرهنگی و مسائل جنگ نرم با ایجاد و راه‌اندازی صدها کانال ماهواره‌ای و سایت‌های رسانه‌ای علیه اعتقادات و ارزش‌ها و آرمان‌های نظام جمهوری اسلامی سعی در ضربه زدن دارد.

سالک تصریح کرد: علی‌رغم همه این فشارها اسلام ناب محمدی (ص) با سرعت در جهان رو به ‌پیشرفت است و استکبار و سلطه جهانی، آمریکا و اسرائیل شدیداً از این موضوع نگران است.

وی عنوان کرد: استکبار در طراحی جدیدی که انجام داده است در تلاش برای جمع کردن و سازمان‌دهی نیروهای سبک‌مغز و یا جاهل به دور هم از گوشه و کنار اروپا، آمریکا و کشورهای عربی و منطقه‌ای در قالب طالبان، القاعده و اخیراً داعش علیه اسلام و ایران است.

*هدف استکبار با بازوی داعش ضربه زدن به ام‌القرآی جهان اسلام است

رئیس کمیسیون فرهنگی مجلس توضیح داد: در پی سازمان‌دهی و حمایت از چنین افرادی توسط عربستان و آمریکا اهدافی نهفته است، از جمله اختلاف‌افکنی بین شیعه و سنی، به جان هم انداختن مسلمین در منطقه خاورمیانه به گونه‌ای که هیچ‌کدام از کشورهای آمریکا، انگلیس، ترکیه، قطر، امارت و عربستان به طور مستقیم در صحنه نباشند اما در حقیقت همه آنها برای ضربه زدن به ام‌القرآی جهان اسلام (ایران) در تلاش هستند.

وی تأکید کرد: داعش به دنبال تشکیل یک حکومت مستقل در منطقه است، ما معتقدیم که داعش به معنای دولت اسلامی عراق و شام نیست بلکه دلار آمریکا علیه شیعیان است و در باطن داعش برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی ایران و شیعه به وجود آمده است و مسلمین را به‌ تبع تحت شعاع خود قرار می‌دهد.

سالک ابراز کرد: داعش در شرایطی امروز قرار گرفته است که با یک عزم ملی مردم عراق و حمایت علما و مراجع دینی از جمله آیت‌الله سیستانی در محاصره است.

*کشورهای اروپایی و عربی در بن‌بست توطئه خود گیر کرده‌اند

وی خاطرنشان کرد: داعش توسط آمریکا، انگلیس و اسرائیل تشکیل و سپس 60 هزار نفر با پول‌های عربستان، قطر و آموزش دیدن در ترکیه که 20 هزار نفر از آنان وهابی بوده و 20 هزار نفر دیگر از کشورهای اروپایی و عربی هستند، سازمان‌دهی شدند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس بیان کرد: دولت‌های کشورهای اروپایی و عربی از این بابت نسبت به بازگشت افراد حال حاضر در داعش به کشورهایشان نگران هستند و از این بابت واهمه دارند.

*دست آمریکا در برابر جمهوری اسلامی خالی است

وی گفت: شرایط فعلی داعش رو به اضمحلال و شکست است چرا که علی‌رغم تمام تلاش‌های سلطه جهانی برای تشکیل داعش، بشار اسد در سوریه با پشتیبانی قریب به ‌اتفاق مردم به حکومت رسید و همچنین دولت جدید در عراق شکل گرفت و عدم توانایی در ایجاد تغییر در لبنان، آمریکا و انگلیس در حقیقت به هیچ ‌یک از اهداف خود نرسیدند و این به معنای شکست فاحش آنان است.

سالک تأکید کرد: دست آمریکا در حال حاضر به‌ طور واقعی در برابر جمهوری اسلامی خالی است و تحلیل و ارزیابی ما این است که اضمحلال و نابودی اسرائیل و داعش حتمی است.
انتهای پیام/63030/ح40/ث3001

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها