امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۰:۰۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108124
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 26
حجت‌الاسلام بهرامی‌خوشکار نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره محور

حجت‌الاسلام بهرامی‌خوشکار نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان رهبری در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه احزاب پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، درباره محور صحبت‌های مخبر دزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در شانزدهمین اجلاس خبرگان رهبری اظهار داشت: محور صحبت‌های دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی پیرامون فرهنگ بود؛ وی ابتدا درباره آموزش عالی به مقایسه وضعیت علمی کشورمان در قبل و بعد از انقلاب پرداخت.

بهرامی‌خوشکار اظهار داشت: مخبر دزفولی ضمن اشاره به افزایش اعضای هیأت علمی، اساتید و دانشجویان تحصیلات تکمیلی گفت که ما در حال حاضر 66 هزار نفر در هیأت علمی دانشگاه‌ها و 5 میلیون نفر دانشجو داریم که این رقم پس از انقلاب با دوران پیش از انقلاب قابل مقایسه نیست.

عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: مخبر دزفولی به طراز قابل قبول علمی ایران در سطح جهان و منطقه به عنوان رتبه برتر نیز اشاره کرد.

وی تصریح کرد: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه سخنان خود به موضوع کاهش جمعیت پرداخت و آن را نگران‌کننده دانست و گفت که ما باید به سمت افزایش جمعیت حرکت کنیم چرا که در حال حاضر زاد و ولد هر زن باردار 1.7 است در حالی که قبل از انقلاب برای هر خانم 6 بارداری در نظر گرفته می‌شد.

بهرامی‌خوشکار ادامه داد: مخبر دزفولی باروری را در کشورمان از کشورهای اروپایی نیز عقب‌تر دانست و تأکید کرد که شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره این مسائل فکر و نظری خواهد داشت و در عین حال افزود رتبه باروری ایران ضعیف است و اگر این روند در سال‌های آینده ادامه پیدا کند جمعیت ما به 30 میلیون نفر تقلیل پیدا می‌کند که این بسیار نگران‌کننده خواهد بود.

نماینده مردم کرمان در مجلس خبرگان اظهار داشت: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی همچنین درباره مباحث علوم انسانی و عفاف و حجاب و برنامه‌های شورا در این راستا صحبت کرد و گفت که ما در زمینه علوم انسانی برنامه‌ای را تدوین کرده‌ایم که در آینده عملیاتی می‌شود.

وی در پایان افزود:‌برخی از اعضای خبرگان رهبری نسبت به برخی از محورهای سخنان دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی انتقاد داشتند و گفتند که مسائل اجرایی نیز بسیار مهم است و باید به این موضوع توجه شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها