امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108136
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 27
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، فردین نسائی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بعد از بررسی‌های گوناگون طبق فرمایش حکیمانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از بیرجند، فردین نسائی ظهر امروز در نشست خبری اظهار داشت: بعد از بررسی‌های گوناگون طبق فرمایش حکیمانه مقام معظم رهبری دهم شهریورماه سال 87 فرمان جدا شدن و انتزاع پدافند هوایی از آفند یا پیکره نهاجا و تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء صادر شد.

وی به هدف تشکیل قرارگاه پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء اشاره کرد و افزود: استفاده حداکثری از توان نیروی انسانی، تجهیزات سایر آجا، سپاه و بسیج مردمی از مهم‌ترین اهداف تشکیل این قرارگاه است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) تصریح کرد: قرارگاه پدافند به عنوان محور و نقطه صفر فرماندهی شبکه یکپارچه پدافند هوایی مطرح می‌شود.

نسائی به گستره حضور نیروهای پدافند هوایی شرق کشور اشاره کرد و یادآور شد: بخشی از خراسان رضوی، خراسان جنوبی، بخش عظیمی از سیستان و بلوچستان و بخش‌هایی از استان‌های یزد و کرمان زیر سیطره پدافند هوایی شرق کشور است.

وی ادامه داد: استفاده از سامانه‌های راداری، ایستگاه‌های اطلاعاتی و شناسایی، لایه‌های مختلف پدافندی و شبکه گسترده و حجیم دیده‌بانی این امکان را به نیروهای پدافند هوایی می‌دهد که ماموریت خود را که شامل تجسس، شناسایی، کشف، درگیری و انهدام اهداف هوایی دشمن است به خوبی انجام دهند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) با بیان این‌که پدافند هوایی شرق مانند سایر قرارگاه‌های پدافندی کنترل ترافیک هوایی مرزهای شرقی کشور با استفاده از سایت‌های راداری را بر عهده دارد، گفت: اهداف اصلی تاسیس پدافند هوایی خاتم‌الانبیاء استفاده حداکثری از نیروی انسانی، تجهیزات و علم دانشمندان جوان در دانشگاه‌های معتبر کشور است.

نسائی یادآور شد: سامانه‌های الکترونیکی که امروز در پدافند هوایی مورد استفاده قرار می‌گیرد با وجود این‌که پایه و اساس آن از خارج وارد شده اما بعد از 40 سال تعمیر، بهینه‌سازی و ارتقاء این تجهیزات توسط دانشمندان داخلی انجام می‌شود و این یکی از افتخارات پدافند هوایی است.

وی افزود: با توجه به اقتدار نظام اسلامی آسمان‌های کشور جمهوری اسلامی ایران یکی از امن‌ترین آسمان‌ها برای تردد هواپیماهای مسافربری است و این یکی دیگر از افتخارات پدافند هوایی در بحث کنترل ترافیک هوایی است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) ادامه داد: کنترل، هماهنگی، هدایت و تامین امنیت پروازهای مسافربری یکی از وظایف نیروهای پدافندی است.

نسائی اضافه کرد: همچنین تحرکات دشمن در خارج از مرزهای کشور توسط نیروهای جوان و دانشمند پدافند هوایی رصد می‌شود.

وی تصریح کرد: نیروهای پدافند هوایی با توجه به تازه تاسیس بودن آن به ویژه در قرارگاه پدافند هوایی شرق نیروهای جوان هستند که در مراکز علمی تخصص می‌گیرند و برای انجام ماموریت به این منطقه اعزام می‌شوند.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) با بیان این‌که 3 هزار و 600 نقطه حساس، حیاتی و آسیب‌پذیر در سطح کشور از جمله مناطق هسته‌ای، پالایشگاه‌ها و اسکله‌های نفتی توسط نیروهای پدافند هوایی رصد می‌شود، یادآور شد: محل فعالیت پدافند هوایی تنها در جوار مرزها نبوده بلکه در تمام استان‌ها و هر محلی که امکانات ایران وجود دارد، پدافند هوایی مستقر است.

نسائی با بیان اینکه یکی از راهکارهای اجرایی پدافند هوایی پدافند غیرعامل است، افزود: این موضوع باید در تمام سازمان‌ها اجرا شود و پدافند هوایی برای مشاوره دادن به سازمان‌هایی که قصد تجهیز شدن به پدافند غیرعامل را دارند، آماده همکاری است.

وی کنترل ترافیک هوایی و تامین امنیت آسمان ایران را از وظایف پدافند هوایی دانست و یادآور شد: پدافند هوایی هر روز در حال بهینه‌سازی و ارتقاء تجهیزات خود با استفاده از توان دانشمندان بومی است.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) به برنامه‌های هفته پدافند هوایی در خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: غبارروبی مزار شهدا، دیدار با امام جمعه بیرجند، سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته، دیدار با خانواده شهدای ارتش، برگزاری محفل انس با قرآن و برگزاری صبحگاه عمومی از جمله این برنامه‌ها است.

نسائی با بیان اینکه بهینه‌سازی، نوسازی و تجهیزات خارجی پدافند هوایی به دست دانشمندان داخلی یک مورد اقتصاد مقاومتی است، تصریح کرد: این موضوع سبب صرفه‌جویی زیادی در این راستا شده است.

وی یادآور شد: در تمام نقاط مرزی کشور سامانه‌های اطلاعاتی پدافند هوایی با شبکه گسترده دیدبانی مستقر بوده و هنوز برای افزایش تجهیزات دیدبانی و پست‌های دیدبانی آمادگی داریم.

فرمانده منطقه پدافند هوایی شرق قائم آل محمد(ص) در پایان از عموم مردم خواست اگر هر شی پرنده‌ای را با چشم غیرمسلح دیدند در کمترین زمان با شماره 2223988 تماس گرفته و موضوع را به نیروهای پدافند هوایی گزارش دهند و با این کار در امنیت هوایی کشور خود شریک باشند.

انتهای پیام/69027/ع40/آ3004

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها