امروز : چهارشنبه ۱ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 22
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10814
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 107
حسین مقدم‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه قیمت مرغ  کیلویی 4800 تومان یک ماه پیش به ...

حسین مقدم‌نیا در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، در پاسخ به اینکه قیمت مرغ  کیلویی 4800 تومان یک ماه پیش به 5700 تومان که خواسته مرغداران بود، رسیده آیا در آستانه ماه مبارک رمضان از میزان فعلی نیز فراتر می‌رود، گفت: قیمت فعلی مطلوب مرغداران بوده و ادامه آن ضرری برای مرغداران نخواهد داشت اما  در صورتی افزایش قیمت وجود نخواهد داشت که نهاده مرغداران با قیمت فعلی و به موقع تحویل داده شود.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران افزود: همچنین برخی موارد تصمیماتی گرفته نشود که هزینه‌های مرغداران را افزایش می‌دهد مانند افزایش کرایه 20 درصدی حمل و نقل برون شهری و قیمت نهاده ها از آن جمله است اگر این متغیرها ثابت بماند قیمت افزایشی نخواهد داشت.

*پیشنهاد قیمت 4000 تومان برای مرغ زنده

مقدم‌نیا در مورد تعیین قیمت کف و سقف برای مرغ گفت: استان‌های کشور قیمت مرغ زنده کیلویی 4 هزار تومان را پیشنهاد داده‌اند اما باید با حضور مسئولان وزارت جهاد، صنعت و مرغداران به یک جمع‌بندی برسیم تا در ستاد تنظیم بازار مطرح شود.

به گفته مقدم‌نیا، در حال حاضر قیمت مرغ زنده کیلویی 3800 و کشتار در بازار کیلویی 5700 تومان است.

وی گفت: اگرچه این قیمت مناسب است اما طی چند روز اخیر شاهد افزایش 20 درصدی کرایه‌های حمل و نقل برون شهری بودیم و همچنین نهاده‌ها هم افزایش پیدا کرده است.

مدیرعامل اتحادیه سراسری مرغداران گفت: این اتحادیه سویای مورد نیاز مرغداران را که با ارز مرجع تأمین شده تحویل می‌دهد اما این میزان، تمام نیازهای آنها نیست.

وی تصریح کرد: دولت برای ثبات قیمت و رفع نگرانی تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان باید قیمت کف و سقف تعیین کند و نهاده مرغداران را به موقع تحویل دهد.

*تفاهم‌نامه توزیع علوفه تا شهریور

مقدم‌نیا گفت: تفاهم‌نامه اتحادیه سراسری مرغداران با شرکت پشتیبانی امور دام مبنی بر توزیع نهاده مرغداران تا شهریورماه ادامه می‌یابد.

*توقف صادرات مرغ به دلیل خواسته‌ کشور‌های مقابل

از مقدم‌نیا در خصوص صادرات مرغ سوال شد و گفت: بعد از عید 2 هزار تن صادرات مرغ انجام شده است اما کشورهای مقصد خواسته‌هایی در مورد کیفیت و بسته‌بندی دارند که باید با رعایت آنچه که آنها می‌گویند ساماندهی و صادرات انجام شود.

به گفته مقدم‌نیا ماهانه 700 تا 800 تن ظرفیت صادرات مرغ در کشور وجود دارد.

وی همچنین در زمینه تأمین نیاز مرغداران در ایام ماه‌رمضان گفت: ماهانه 150 هزار تن مرغ تولید می‌شود و 60 هزار تن ذخیره‌سازی انجام شده  و روند جوجه‌ریزی‌ نسبت به هفته‌های پیش بهتر شده که همه اینها حاکی از عدم نگرانی از تأمین مرغ در ماه رمضان است.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار