امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۶:۴۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108149
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 24
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ سید موسی حسینی با اعلام این خبر گفت: فردی با مراجعه به این پلیس مدعی شد از حسابش مبلغ 600 میلیون ریال به صورت ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، سرهنگ سید موسی حسینی با اعلام این خبر گفت: فردی با مراجعه به این پلیس مدعی شد از حسابش مبلغ 600 میلیون ریال به صورت غیر مجاز برداشت شده که با تشکیل پرونده و هماهنگی با مقام قضایی، اقدامات تخصصی و فنی جهت شناسایی متهم یا متهمان آغاز شد.

رئیس پلیس فتای فارس با بیان اینکه تحقیقات اولیه نشان می‌داد برداشت ها از طریق خرید کارت شارژ و خریدهای اینترنتی صورت گرفته است افزود: مأموران با انجام اقدامات فنی و پلیسی یک نفر متهم را در این رابطه شناسایی و دستگیر کردند.

سرهنگ حسینی بیان داشت: متهم در تحقیقات به جرم ارتکابی اقرار کرده و اظهار داشت 2سال پیش با سرقت کارت عابربانک شاکی با توجه به اینکه رمز عبور در کنار کارت نوشته شده بود از طریق دستگاه خودپرداز رمز دوم آن را فعال کرده و به صورت دوره ای اقدام به برداشت وجه از طرق مختلف از حساب شاکی کردم و برای شناسایی نشدن پس از سرقت کارت، آن را برگرداندم.

وی با بیان اینکه متهم به مدت 2 سال از این طریق مبلغ 600 میلیون ریال از حساب بانکی شاکی برداشت کرده بود گفت: متهم پس از انجام تحقیقات و تکمیل پرونده از طریق مرجع قضایی روانه زندان شد.

رئیس پلیس فتای استان فارس افزود: لازم است شهروندان حساب های بانکی خود را مجهز به سیستم اطلاع رسان پیامکی کنند تا در صورت انجام هر تراکنشی، پیامک آن برای صاحب حساب ارسال شود.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: شهروندان رمز عبور خود را به صورت دوره ای تغییر داده و از اعدادی استفاده کنند که به راحتی قابل حدس زدن نباشد و به هیچ وجه رمز عبور را در کنار کارت بانکی خود قرار ندهند.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها