امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۳:۳۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108160
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز قرار بود برای انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر تهران رای گیری شود. خبرنگاران از صبح ...

به گزارش خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، صبح امروز قرار بود برای انتخاب هیئت رئیسه شورای شهر تهران رای گیری شود. خبرنگاران از صبح در محل شورای اسلامی شهر تهران حاضر شدند ولی متاسفانه به دلیل تاخیر در شروع این جلسه خبرنگاران حدود نیم ساعت در محوطه ورودی شورا سرگردان بودند.

رضا تقی‌پور، سخنگوی شورای شهر تهران در حاشیه برگزاری نودویکمین جلسه شورای شهر تهران، اظهار داشت: قرار است تعدادی از اعضا شورای در مراسم خاکسپاری والده قناعتی شرکت کنند.

در چند دقیقه مانده به شروع جلسه انتخاب رئیس شورا به صورت غیر علنی گفته شد که علی صابری یکی از اعضای شورای شهر تصادف کرده است.

هر لحظه بر تعداد خبرنگارانی که پشت درهای بسته صحن شورا به انتظار نشسته‌اند افزوده می‌شد اما اعضای شورا به صورت غیر علنی بررسی موارد دستور جلسه را شروع کردند.

محمد مهدی تندگویان نیز با یک ساعت تاخیر وارد سالن جلسه شد. همچنین پسر احمد مسجد جامعی رئیس فعلی شورا نیز در بیرون از سالن جلسات دیده می‌شد.

مسجد جامعی: از جامعه خبری تشکر می‌کنم

بعد از ورود خبرنگاران به صحن شورای سلامی در ساعت 9:30 دقیقه، احمد مسجد جامعی، رئیس شورای شهر اسلامی شهر تهران، گفت: جامعه خبری سپاسگزارم که به ارتقاء فهم درست از شورا کمک کرده‌اند و در بسیاری از دوره‌ها اصلا کسی نمی‌فهمید ریاست شورا کی عوض می‌شود و قوانین آن چگونه است اما انصافا خبرنگاران در این یک سال پوشش خبری خوبی از شورای شهر چهارم داشتند.

وی تصریح کرد: رسانه‌ها فضای کارشناسی شورا را به زبان عمومی تبدیل کرده و به ارتقای کیفیت زندگی در شهر و دفاع از حقوق شهروندی مدد می‌رسانند.

مسجد جامعی در ادامه ضمن تسلیت درگذشت مادر ابوالفضل قناعتی، گفت: احمد دنیا مالی به نمایندگی از طرف شورای شهر در مراسم این مرحومه شرکت کرده و با هماهنگی‌های انجام شده تا ساعت 11:30 در جلسه حاضر می‌شود که آن زمان به بحث انتخابات می‌پردازیم.

وی اضافه کرد: علی صابری هم ظاهرا دیشب وقتی از محل سالن به سمت منزل می‌رفته تصادف کرده و به بیمارستان منتقل شده و تحت مداوا است.

طلایی: ضرورت توسعه و حرکت به سوی مسجد محوری

مرتضی طلایی، نایب رئیس شورای شهر تهران در ادامه نود و یکمین جلسه شورای شهر تهران با گرامیداشت هفته جهانی مساجد، اظهار داشت: باید بتوانیم به سمت مسجد محوری و توسعه آن حرکت کنیم و آن را مورد توجه قرار دهیم.

وی با بیان اینکه بسیاری از مساجد ما حتی نماز صبح هم بسته هستند، گفت: چه اشکالی دارد که تعدادی از این مساجد به صورت شبانه‌روز باز باشند و شهروندان از آن استفاده کنند.

طلایی از آمادگی مدیریت شهری برای تمام وقت کردن مساجد خبر داد و گفت: ما از این موضوع حمایت و پشتیبانی می‌کنیم و آمادگی این کار را داریم.

در ادامه این جلسه مهدی چمران عضو شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری نمایشگاه نوشت‌افزار و لوازم دانش‌آموزان در کانون پرورشی کودکان و نوجوان، اظهار داشت: خوشبختانه مجمع مراکز تولید نوشت‌افزار ایران اسلامی اقدام به برگزاری این نمایشگاه کرده بود به طوری که اجناس ارائه شده از لحاظ طراحی، کیفیت و قیمت بسیار مطلوب و قابل قبول بود.

وی در ادامه از مجمع مراکز تولید نوشت‌افزار ایران اسلامی جهت برگزاری نمایشگاه قدردانی کرد.

سپس غلامرضا انصاری، عضو شورای شهر تهران با اشاره به اینکه مطبوعات در یک سال گذشته حضور پررنگی را در انعکاس اخبار شورا داشتند، گفت: امیدوارم بستری فراهم شود تا رسانه‌ها در تمام جلسات شورا حضور پیدا کنند.

فروش 250 میلیون تومانی کنسرت مختاباد

همچنین در ادامه رئیس شورای اسلامی شهر تهران، اعلام کرد: کنسرت عبدالحسین مختاباد به نفع کودکان غزه 250 میلیون تومان فروش داشته است. این مبلغ طی یک چک و به همراه یک گزارش به شورا تقدیم می‌شود وطی مراسمی برای کودکان غزه ارسال خواهد شد.

عبدالمقیم ناصحی درباره شبانه‌روزی شدن مساجد، گفت: مدیریت شهری تا حدودی می‌تواند در این زمینه اقدام کند البته بعد از تاکید مقام معظم رهبری در مورد باز شدن درب مساجد کارهایی در این خصوص انجام شده است.

دبیر: افزایش آسیب‌های اجتماعی در مناطقی که مسجد کم است

علیرضا دبیر نیز گفت: طی بررسی‌های به عمل آمده مشخص شده که در سه منطقه که حسینیه و مساجد کمتری داشته‌اند آسیب‌های اجتماعی بیشتری وجود دارد بنابر این سازمان اوقاف باید این موضوع را بررسی کند که چرا مردم به جای ساخت مساجد و قرائت صیغه مسجد حسینیه را حسنیه می‌سازند.

مسجد جامعی در پاسخ به وی گفت: صیغه مسجد محدودیت‌های برای آن محدوده ایجاد می‌کند و برای جلوگیری از این مشکل مردم بیشتر مهدیه‌، حسینیه، حسنیه و زینبیه می‌سازند.

ناصحی نیز گفت: طبق قوانین شرعی تنها مالک ملک مجاز به وقف کردن آن است و این سوال وجود داشت که آیا شهرداری مالک زمین‌های در نظر گرفته شده برای مسجد است که آنها را وقف کند در این خصوص از آیت‌الله مهدوی کنی که از طرف بیت رهبری مسئولیت امور مساجد را بر عهده دارند و خدا انشاالله زودتر شفایشان بدهد سوال کردیم که پاسخ دادند زمین‌هایی که متعلق به خود شهرداری است و برای آنها سند دارد می‌تواند از طرف شهرداری وقف شود و گفتند اگر در آنجا دو رکعت نماز خواندید و برایتان یقین حاصل شد وقف زمین بلامانع است.

مسجد جامعی تاکید کرد: ‌البته اموال شهر و اموال شهرداری فرق می‌کند و این نکته مهمی است که باید مفصلا به آن پرداخته شود.

تندگویان: نماد 72 تن را تمام کنید

محمد مهدی تندگویان نیز درباره نماد نیمه‌کاره قطعه کارکنان دولت در بهشت‌زهرا تذکر داد و گفت:‌ دولتمردان در قطعه 72 تن  بهشت زهرا دفن هستند و سال‌ها پیش نمادی برای آن‌ها ساخته شده که پس از پایان مراحل سفت‌کاری به حال خود رها شده و سالهاست زیباسازی داخل، تاسیسات و مسائل سازه‌ای قطعه دولتمردان بدون رسیدگی باقی مانده است بنابراین به مناسبت هفته دولت درخواست دارم تاکید کنید این نماد به پایان برسد.

مسجد جامعی در ادامه با اشاره به روز کارمند، گفت:‌ کارکنان شهرداری  افراد شریف و زحمت کشی هستند و حادثه رخ داده در منطقه 4 نسبت و ارتباطی با کارکنان شهرداری ندارد. شورا نسبت به ورود افراد درگیر در حادثه به قراردادهای یکطرفه مدیریت شهری اعتراض دارد زیرا این مسئله می‌تواند به وجاهت مدیریت شهری آسیب بزند.

پیرهادی: تشکیل 3 کمیته کاری نظارت، حقوقی و تنقیح قوانین

همچنین محسن پیرهادی، عضو کمیسیون نظارت و حقوقی شورای شهر تهران در ادامه جلسه شورا، اظهارداشت: کمیسیون نظارت و حقوقی توانسته است از هر حیث شاکله لازم را در خود ایجاد کند و مسائل مهم ساختاری همچون تدوین و پیشنهاد شرح وظایف را به انجام رساند.

وی تصریح کرد: پس از بررسی‌های کارشناسی و مشورت با اشخاص و واحدهای ذیربط، 3 کمیته کاری تحت عناوین کمیته نظارت، کمیته حقوقی و کمیته تنقیح مصوبات تشکیل شد که در این بین آنچه که شایان ذکر است مسئله لزوم ایجاد کمیته تنقیح و اهمیت مسائل مربوط به تنقیح مصوبات است.

پیرهادی افزود: به طور کلی در کشور ما که وضع انبوهی از قوانین و مقررات لازم‌الاجرا از گذشته تا حال همراه با تغییرات مکرر و با وجود مراجع تنقیحی متعدد و مختلف حتی حقوقدانان و کارشناسان زبده را آزار می‌دهد و تشخیص ناسخ از منسوخ و مجری از متروک را برای متخصصین نیز دشوار کرده است.

علی صابری عضو شورای شهر تهران پس از ترخیص از بیمارستان و به دلیل درد در سمت گردن و کمر با کمک ویلچر در شورا حاضر شد.

ارائه عملکرد 5 ماهه ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان مردم نهاد توسط راستگو

الهه راستگو، رئیس ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد شهر تهران در جلسه علنی امروز شورا گزارش عملکرد 5 ماهه ستاد ساماندهی فعالیت‌های سازمان مردم نهاد شهر تهران را ارائه کرد. خلاصه اقدامات و فعالیت‌های این ستاد شامل اصلاحات زیربنایی، اقدامات آموزشی و پژوهشی، تعامل با دستگاه‌های درون‌سازمانی و برون‌سازمانی، طراحی و ایجاد پرتال و سامانه اطلاع‌رسانی، برگزار مراسم و گردهمایی‌های موضوعی و مناسبتی.

وی افزود: اقدامات زیربنایی ستاد شامل بازسازی و تجهیز ساختمان آن بازنگری و تدوین دستورالعمل‌ها و آئین‌نامه‌ها و ساختار، با تحلیل و بررسی به روزرسانی بانک اطلاعات ستاد است.

راستگو اظهار داشت: از جمله مهمترین خدمات ستاد به سازمان‌های مردم نهاد میزبانی از گردهمایی‌ها و جلسات و برنامه‌های سارمان‌های مردم نهاد در سالن آمفی‌تئاتر و سالن جلسات ستاد به صورت رایگان است.

وی تصریح کرد: این ستاد همچنین معاونت امور مناطق را در دبیرخانه ستاد برای پیگیری امور مناطق و دبیرخانه‌ها ایجاد کرده که این معاونت اقدامات زیر را پیگیری می‌کند.

تصادف صابری با سنگ

یکی از همراهان صابری در خصوص نحوه تصادف وی، اظهار داشت: شب گذشته در حالی که آقای صابری در خودروی خود در حال حرکت بود به یک سنگ برخورد می‌کند.

وی تصریح کرد: به دلیل برخورد ناگهانی با این سنگ، سر آقای صابری به شیشه برخورد کرده و متأسفانه از ناحیه گردن دچار آسیب شده است.

وی در پایان گفت: پس از رأی‌گیری و انتخاب رئیس جدید، صابری مجدد برای طی مراحل درمان به بیمارستان برمی‌گردد.

پیشنهاد کشتی گیر شورا برای حفظ مساوات و اعتدال

عباس جدیدی، عضو شورای شهر تهران، گفت: بنده پیشنهاد می‌کنم برای تداوم دوستی و تعامل در شورا این 4 سال را به دو بخش دوساله تقسیم کنیم و سال دوم را هم همین هیات رئیسه باشد و دو سال بعدی را به جناح بعدی واگذار کنیم تا اعتدال، مساوات و دوستی حفظ شود.

آغاز رای‌گیری در ساعت 11:45

رای گیری در حوالی ساعت 11:45 آغاز شد و برگه‌های رای‌گیری توزیع شد.

بر اساس این گزارش، برگه رای، زرد رنگ و جای 2 امضاء دارد. همچنین قرار شد تا وقتی برگه‌ها تا جمع نشده کسی صندلی خود را ترک نکند.

در این میان کاشانی و دوستی با هم درگیری لفظی پیدا کرده‌اند که با پادرمیانی پیرهادی، حافظی و دبیر این غائله خاتمه یافت.

در این جلسه دنیا مالی، رضازاده و تقی‌پور ناظران شمارش آرا برای ریاست شورا شدند.

صندلی ریاست به چمران رسید

سرانجام نتایج اعلام شد و مهدی چمران با 18 رأی بر کرسی ریاست شورای شهر نشست.

در این جلسه احمد مسجد جامعی 13 رای را به خود اختصاص داد.

همچنین مرتضی طلایی و احمد حکیمی‌پور به عنوان دو کاندیدای نایب رئیس شورای شهر تهران در سال دوم فعالیت شورا ثبت‌نام کردند.

احمد حکیمی‌پور و مرتضی طلایی دو نامزد احراز پست نایب ریاست شورای شهر تهران هر یک 15 رأی کسب کردند و رأی‌گیری دوباره انجام شد.

طلایی نایب رئیس شد

سرانجام مرتضی طلایی با کسب 17 رأی به عنوان نایب رئیس شورای شهر تهران انتخاب شد.

هادی ساعی، الهه راستگو، ابوالفضل قناعتی، تندگویان و جدیدی به عنوان کاندیدای منشی هیأت رئیسه شورا ثبت‌نام کردند.

قناعتی و راستگو، دو منشی شورا/ سخنگویی به تقی‌پور رسید

قناعتی با کسب 17 رأی یکی از منشی‌های شورای شهر شد و الهه راستگو و تندگویان به مرحله دوم رقابت با یکدیگر رفتند که سرانجام الهه راستگو با 16 رأی توانست پیروز شود.

همچنین رضا تقی‌پور در رقابت برای کسب سمت سخنگوی شورای اسلامی شهر تهران توانست با کسب 16 رأی از اسماعیل دوستی پیشی بگیرد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها