امروز : چهارشنبه ۴ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 24
۱۱:۳۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108163
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی‌اصغر فانی در شورای آموزش و پرورش استان کردستان در باشگاه فرهنگیان سنندج اظهار کرد: یکی از ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از سنندج، علی‌اصغر فانی در شورای آموزش و پرورش استان کردستان در باشگاه فرهنگیان سنندج اظهار کرد: یکی از مباحثی که در محافل و برنامه‌های مختلف با آن مواجه هستیم بحث انتقال نیروهای انسانی و خواسته‌هایی است که به صورت شفاهی و کتبی در این خصوص داده می‌شود.

وی با بیان اینکه پاسخ مثبت به تمام درخواست‌های انتقالی غیرممکن است، تصریح کرد: موافقت با تمامی درخواست‌های انتقالی موجب افزایش آمار نیروی انسانی در یک نقطه و مشکلات عدم نیرو در نقاط دیگر می‌شود.

به گفته فانی، در حال حاضر بیش از 3 هزار نیروی خانم در بدنه آموزش و پرورش تهران مازاد بر نیاز وجود دارد که در سال بیش از 100 میلیارد تومان حقوق از سازمان دریافت می‌کنند.

وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: با توجه به این آمار در سال‌جاری انتقال معلم به شهر تهران را صفر کرده‌ایم و با هیچ درخواست انتقالی موافقت نشده است.

این مسئول با بیان اینکه برای رفع این مشکلات به گونه‌ای دیگر تمهیداتی اندیشیده شده است که می‌تواند در دراز مدت منتج به نتایج مطلوب شود، خاطرنشان کرد: امسال قرار است از هر بوم با استفاده از ظرفیت دانشگاه فرهنگیان برای آن بوم نیروی انسانی تربیت شود.

فانی در ادامه به کسری 5 هزار میلیارد تومان اعتبار وزارت آموزش و پرورش اشاره کرد و خاطرنشان کرد: این 5 هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز چند وزارتخانه است.

وی تصریح کرد: کسری این میزان اعتبار به معنی این نیست که تسلیم مسائل و مشکلات کمبود اعتبارات شده‌ایم بلکه با برنامه‌ریزی و مدیریت دقیق به دنبال رفع مشکلات و تحقق اهداف هستیم.

وزیر آموزش و پرورش افزایش آمار معلمان و پرسنل بدنه آموزش و پرورش را مهم‌ترین مشکل در بحث مدیریت اعتبارات عنوان کرد و بیان داشت: آموزش و پرورش در حال حاضر یک میلیون کارمند دارد که به بیش از 12 میلیون و 500 هزار محصل خدمات ارائه می‌دهد.

به گفته فانی، این تعداد دانش‌آموز با 800 هزار پرسنل اداره می‌شود و بدون شک اگر منابع را به خوبی مدیریت نکنیم مشکلات سال به سال افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید حرکات و اقدامات خوبی برای رفع این مشکل و مدیریت صحیح بر کار اندیشیده شده است، افزود: چون رانت‌خواری و رشوه‌خواری در بدنه و سیستم وزارتخانه این دولت وجود ندارد کار با منطق جلو می‌رود احساس می‌کنیم به زودی شاهد تحولات خوبی در این حوزه خواهیم بود.

مقام عالی وزارت آموزش و پرورش برنامه‌ریزی متکی بر خرد جمعی را اولویت کاری در تصمیم‌گیری‌ها در این وزارتخانه عنوان کرد و گفت: هر اقدامی در وزارت آموزش و پرورش به شور و مشورت گذاشته می‌شود و بعد از آسیب‌شناسی و بررسی همه جوانب و تبدیل به یک خرد جمعی، به مرحله اجرا در می‌آید.

وی اظهار کرد: هرچند در بحث پرداخت حقوق و مزایا تا حدودی شرمنده کارکنان هستیم ولی خوشبختانه یک آرامش خاص در بدنه آموزش و پرورش کشور وجود دارد که بستر را برای تحقق اهداف هموار کرده است.

فانی استفاده از تکنولوژی در بدنه آموزش و پرورش را نیازی ضروری خواند و بیان کرد: توسعه تکنولوژی در بدنه این سازمان کمکی به ارتقا سطح آموزشی و معلمان است.

وی با بیان اینکه امسال برای پایه چهارم و هشتم کتاب جدید تالیف شده است، افزود: البته به جای کتاب درسی بسته‌ آموزشی شامل کتاب، سی‌دی آموزشی، راهنمای معلم و نرم‌افزار آموزشی تعریف شده است.

وزیر آموزش و پرورش در پایان خاطرنشان کرد: بیش از یک‌هزار و 200 عنوان کتاب در نظام آموزش و پرورش کشور وجود دارد که براساس برنامه‌ریزی به مرور زمان به سمت بسته‌های آموزشی سوق داده می‌شوند.

انتهای پیام/79002/الف40

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها