امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۴:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108171
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 28
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سیمین حسن زاده» معاون مطبوعاتی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان ساعتی پیش در مراسم ...

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در کابل، «سیمین حسن زاده» معاون مطبوعاتی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان ساعتی پیش در مراسم اعلام آغاز به کار نهادی به نام «بازار رسانه‎ها» در کابل، ضمن ابراز نگرانی از افزایش خشونت علیه خبرنگاران در این کشور اظهار داشت: عدم مجازات عاملان خشونت علیه خبرنگاران این نوع خشونت‌ها را در افغانستان افزایش داده است.

وی افزود: پیگیری پرونده‎های خشونت‎های انجام شده علیه خبرنگاران یکی از اساسی‎ترین انتظاراتی است که از دولت آینده افغانستان داریم.

معاون مطبوعاتی وزارت اطلاعات و فرهنگ افغانستان، یکی از دستاوردهای 13 سال اخیر دولت این کشور را رشد کمی و کیفی رسانه‎ها عنوان و تأکید کرد: رشد کیفی رسانه‎ها نباید قربانی رشد کمّی آنها شود.

«حامد پویا» رئیس نهاد بازار رسانه‎ها نیز در این مراسم دلیل تشکیل این نهاد را دفاع از حقوق خبرنگاران و پیگیری قضایی خشونت علیه آنان عنوان نمود و اظهار داشت: این نهاد مصمم است تا در آینده نزدیک، با طرح دادخواست علیه عاملان خشونت ضد خبرنگاران، این موضوع را از طریق محاکم ملی و بین‌المللی تعقیب کند.

نهاد بازار رسانه‎ها برای حمایت از حقوق خبرنگاران در حالی اعلام موجودیت نمود که پیش از این نهادهای دیگری نیز در راستای دفاع از حقوق خبرنگاران درا ین حوزه فعالیت نموده‌ اما نتوانستند در زمینه کاهش خشونت علیه خبرنگاران در افغانستان موفق باشند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها