امروز : چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 13
۱۱:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108176
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ بهمن مشکینی در نهمین نشست سازمان‌های غیر دولتی ایران که از امروز تا سیزدهم شهریور در استان اردبیل با حضور حدود 250 ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس،‌ بهمن مشکینی در نهمین نشست سازمان‌های غیر دولتی ایران که از امروز تا سیزدهم شهریور در استان اردبیل با حضور حدود 250 سازمان غیر دولتی در حوزه‌های اجتماعی برگزار می‌شود، اظهار داشت: هر اقدام غیر دولتی به عنوان تشکل و NGO محسوب نمی‌شود و باید سازمان‌های غیر دولتی ایران وجه تمایزی با سایر نهادها و تشکل‌ها داشته باشند.

وی ادامه داد: نباید به سازمان‌های غیر دولتی کشور دید امنیتی داشت چرا که شاکله تشکیل این سازمان‌ها اجتماعی است و در راستای حل معضلات و کمبودهای اجتماعی قدم بر‌می‌دارد.

مشکینی بیان داشت: نکته اصلی در سازمان‌های مردم نهاد سرمایه‌های اجتماعی است و با آن یک ملت و حاکمیت می‌تواند در کنار یکدیگر اهداف معینی را تعریف و به آن برسند.

مدیر کل دفتر سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور افزود: روابط اجتماعی هر گاه نهادینه و قانونمند شود آن زمان بحث مشارکت ارتقاء خواهد یافت.

وی درباره پیش‌نویس قانون جدید سازمان‌های مردم نهاد در کشور اظهار داشت: متاسفانه پس از گذشت سالیان‌ها بحث تشکل‌های اجتماعی و NGO ها در حد نهال است که امروز به تازگی باغبان‌هایی پیدا کرده است.

مدیر کل دفتر سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور افزود: یکی از ریشه‌های افزایش خلاف در کشور افزایش دوز خودخواهی است. گاهی اوقات اسم تشکل برای خودخواهی است.‌آن زمانی می‌توانیم به نتیجه برسیم که از خودخواهی به دگرخواهی برسیم.

مشکینی با بیان اینکه کسانی که قانون تشکل‌ها را به تاخیر انداخته‌اند خیانت کردند گفت گاهی اوقات ناآگاهانه توسط خود ما این خیانت‌ها شکل می‌گیرد و بعضی‌ها از این نمد کلاهی درست می‌کنند.

وی گفت: بررسی پیش‌نویس قانون مهم است ولی نباید 20 سال به طول بکشد. در حال حاضر پیش‌نویس قانون سازمان‌های مردم نهاد تهیه و مورد پذیرش قرار گرفته است و در همین راستا نیز با تشکل‌های ملی جلسه‌ای برای تبیین و تدوین پیش‌نویس قانون سازمان‌های مردم نهاد برگزار می‌شود و هر یک نظرات خود را نسبت به این پیش‌نویس اعلام می‌کنند.

مدیر کل دفتر سازمان‌های مردم نهاد وزارت کشور گفت: در روزهای 17-18-19 و 20 شهریور این جلسه برگزار و پس از آن به صورت لایحه تقدیم کمیسیون اجتماعی مجلس برای تصویب می‌شود.

مشکینی خاطر نشان کرد: با قانون تشکل‌های اجتماعی فرهنگ‌سازی درکارهای اجتماعی در ایران صورت می‌گیرد و مطمئنا کشور بدون طی این مسیر با مشکلات و گرفتاری‌های فراوانی روبرو خواهد شد. 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها