امروز : سه شنبه ۴ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 23
۰۰:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108178
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 25
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست بررسی راهکارهای توسعه گردشگری و جذب توریست شهرستان تفرش اظهار ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; از اراک سید محمد حسینی ظهر امروز در نشست بررسی راهکارهای توسعه گردشگری و جذب توریست شهرستان تفرش اظهار داشت: شهرستان تفرش از مهم‌ترین شهرستان‌هایی است که با جاذبه‌های طبیعی و تاریخی فراوان در اولویت تبدیل به قطب گردشگری است.

وی تصریح کرد: تفرش از مواهب و جاذبه‌های طبیعی متعددی همچون آب معدنی گراو، کوه باران، غارهای زیبا و اعجاب انگیز، باغ‌های گردو و جاذبه‌های تاریخی و مذهبی نظیر مسجد ششناو، آب انبارهای قدیمی و مرقد امامزاده محمد(ع) برخوردار است که توجه به این جاذبه‌ها می‌تواند رونق گردشگری این شهر را به دنبال داشته باشد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی با اشاره به لزوم ایجاد موزه مردم ‌شناسی در این شهرستان خاطر نشان ساخت: موزه‌ها  از اهمیت ویژه‌ای در تاریخ و فرهنگ مردم یک سرزمین برخوردارند، که ما تلاش داریم در تمام شهرهای استان موزه مردم‌شناسی را ایجاد و راه‌اندازی کنیم.

حسینی گفت: مرمت و بازسازی منزل تاریخی میر شکرایی به صورت جدی در دستور کار میراث فرهنگی استان قرار گرفته که این مکان پس از مرمت  به موزه مردم شناسی تفرش تبدیل خواهد شد.

به گفته وی با تجمیع اعتبارات شهرستانی و پیگیری اداره‌ کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی تا پایان سال جاری از طریق اعتبارات داخلی و جذب از طریق سایر منابع، این موزه که نخستین موزه مردم شناسی در تفرش است، افتتاح خواهد شد.

انتهای پیام/87010‌/ش20

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها