امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۰۱:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108183
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 34
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعظم السادات موسوی، رئیس انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف انجمن ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، اعظم السادات موسوی، رئیس انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با اعلام این خبر افزود: یکی از اهداف انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران توجه به کاهش میزان مرگ و میر مادر و نوزاد بوده و در این راستا در اواخر سال 92 تفاهمنامه ای بین انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با دفتر سلامت جمعیت،خانواده و مدارس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کشور منعقد شد.
 
وی گفت: هدف این تفاهمنامه بهبود شاخص های سلامت مادر و نوزاد (به ویژه توسعه زایمان ایمن)، فراهم کردن زمینه ارتقاء سطح علمی و عملی ارائه دهندگان خدمت و همچنین ارتقاء کیفیت ارائه خدمات تخصصی تلاش شود؛ و بدین منظور انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران با همکاری اداره سلامت مادران وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی کنفرانس های ماهانه ای را با موضوع اورژانس های زنان و مامایی و پیامدها، طراحی و اجرا کرده است.

وی افزود: این کنفرانس ها به صورت منظم در دومین پنجشنبه هر ماه از ساعت 8 صبح برگزار می شود و دارای روزانه 6 امتیاز بازآموزی است. طراحی این کنفرانس ها، به گونه ای است که مورد استفاده متخصصان زنان و مامایی بوده و در هر کنفرانس در مورد یکی از موارد اورژانس های زنان و مامایی بحث و گفت و گو می شود.
 
وی همچنین گفت: سازمان پزشکی قانونی کشور و سازمان نظام پزشکی ایران نیز در اکثر این کنفرانس ها همکاری داشته و با بیان مسائل قانونی مطرحه در پرونده ها انتظارات این سازمانها از متخصصان زنان را به اطلاع آنها می‌رسانند.

موسوی گفت : طبق بخشنامه شماره 210/504/د مورخ 13/4/91 وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و با توجه به اهمیت کاهش مرگ و میر مادری، کنفرانس اورژانس های زنان و مامایی اولویت ملی طبقه بندی شده و کلیه متخصصان زنان و مامایی می بایست برای تمدید پروانه مطب حداقل 10 درصد امتیازات خود را از طریق شرکت در کنفرانس های فوق به دست آورند.
 
متقاضیان برای ثبت نام و شرکت در کنفرانس می توانند با شماره تلفن های 6-88309564 تماس بگیرند یا به سایت انجمن متخصصان زنان و مامایی ایران به آدرس www.naigo.ir مراجعه کنند.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها