امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108184
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه احتمال دارد کمیته‌های شورا براساس نیاز شهر تغییراتی کند گفت: ایجاد یک ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، مهدی چمران در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه احتمال دارد کمیته‌های شورا براساس نیاز شهر تغییراتی کند گفت: ایجاد یک کمیته بافت فرسوده برای شهر تهران نیاز است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه فکر می کردید با 18 رای رئیس شورا شوید گفت: سال گذشته فکر می‌کردم 16 رای دارم و احتمال می دادم امسال نیز به همین میزان رای داشته باشم.

چمران در پاسخ به پرسشی درباره احضار دو عضو شورای شهر به یک نهاد نظامی گفت: من برخی از شایعات را از طریق سایت ها شنیده ام اما این موضوعی که عنوان می‌کنید غلط است.

رییس جدید شورای شهر تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا دعوت از وزیران را ادامه خواهید داد؟ گفت: این موضوع باید بررسی شود.

چمران همچنین با بیان اینکه ما تلاشمان این است که تحت تاثیر دسته بندی‌های سیاسی نباشیم، گفت: آفت شوراها همین تحت تاثیر قرار گرفتن است و اینکه برنامه اعضای شورا بر این اساس باشد.

وی با تاکید بر اینکه شورا از این مسائل خود را به سلامت گذرانده است،گفت: ممکن است دوستان با هم تصمیم بگیرند و تنظیماتی داشته باشند. اما این مسائل سیاسی خوشبختانه در شورا دخالت نداشت تا دوستان با کمال آرامش و صمیمیت تصمیم گیری کنند.

رئیس جدید شورای شهر تهران با بیان اینکه همه افراد خطوط فکری سیاسی دارند، گفت: قاعدتا در مسائل شهری برخی مسائل تخصصی است و باید کار کرد و نباید سیاست را دخالت داد.

وی افزود: تلاش ما بر این است که از این تفکرات فاصله بگیریم و آنچه در دوره گذشته دیدیم عموما به این مسائل ربط نداشت.

چمران همچنین در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه از این به بعد شهرداری تعامل بیشتری با شورا خواهد داشت، گفت: اینکه بگویید شهرداری به شورا تسلط دارد حرف درستی نیست. مقام معظم رهبری شورا را ریشه شهرداری دانستند و تاکید کرده‌اند که شهرداری و شورا باید با هم تعامل داشته باشند.

وی در پاسخ به اینکه چه تغییراتی در روند اداره شورا رخ خواهد داد گفت: ما روند قانونی را در گذشته داشتیم و قاعدتا نباید تغییراتی بدهیم زیرا قانون همه چیز را مثل مجلس مشخص کرده است.

چمران درباره نحوه تذکرها در دوره‌ جدید گفت: دوره‌های قبل 15 عضو در شورا حضور داشتند و اکنون تعداد به 31 نفر رسیده است به این ترتیب نوبت دهی برای تذکر سخت تر می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها