امروز : سه شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 January 23
۱۸:۲۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108186
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
علی نجفی توانا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تبیین مسیر تحقق عدالت قضایی گفت: عدالت قضایی از جمله حقوق شرعی، ...

علی نجفی توانا در گفت‌وگو با خبرنگار قضایی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; با تبیین مسیر تحقق عدالت قضایی گفت: عدالت قضایی از جمله حقوق شرعی، اساسی و محوری مردم یک جامعه تلقی می‌شود. هنر حاکمیت در برقراری عدالت و تعمیق آن جلوه می نماید.

وی افزود: متولی دستگاه قضا در یک کشور باید سعی کند با گسترش بسترهای عدالت به ویژه عدالت قضایی زمینه‌ای فراهم کند تا بدون تبعیض، بدون تاثیرپذیری از صاحبان زر و زور و به راحتی مردم از مظاهر عدالت و حقوق برابر استفاده نمایند.

این حقوقدان با اشاره به توصیه‌های مقام معظم رهبری اظهار داشت: توصیه‌های مقام معظم رهبری در خصوص دسترسی آسان به عدالت در واقع می‌تواند انعکاسی در سرعت دادرسی، دقت در دادرسی، در حتمیت دادرسی، مبارزه با فساد و تبعیض در فرایند دادرسی، تبلور عملی در محاکم و قوه قضاییه داشته باشد. بر همین اساس ریاست محترم قوه قضاییه با عنوان کردن فرازهایی از توصیه‌های مقام معظم رهبری برای اجرایی کردن آن تغییراتی را در داخل قوه قضاییه انجام دادند که امیدواریم موثر واقع شود.

نجفی توانا ادامه داد: اما واقعیت این است که برای رسیدن به عدالت قضایی که در شان یک جامعه‌ای که مدعی عدالت علوی‌است بایستی نیروهای سازمانی، قضات و کارمندان از لحاظ عده و عُده توانمند شوند، آموزش ویژه داشته باشند، زندگی مادی آنها تامین شود و همچنین از آموزش‌های حین کار بهره‌مند شوند.

وی در خاتمه گفت: بنابراین رسیدن به نقطه‌ای که عدالت قضایی آسان ولی سالم به مردم ارائه شود و در جامعه ایجاد شود بایستی با آسیب‌شناسی علت مشکلات موجود ارزیابی و سپس با کمک دو قوه دیگر نهاد قضایی از توان لازم برخوردار شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها