امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 20
۰۱:۲۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108190
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «العربیه»، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه گفت پاریس از طرح مصر برای ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از شبکه «العربیه»، «لوران فابیوس» وزیر خارجه فرانسه روز سه‌شنبه گفت پاریس از طرح مصر برای میانجیگری در غزه حمایت می‌کند.
وزیر خارجه مصر نیز ضمن تأکید بر روابط تاریخی مردم مصر و فرانسه گفت که نقش پاریس در ایجاد مصر جدید و ترویج علم در تاریخ معاصر این کشور بسیار مهم بوده است.
شکری گفت که در دیدار با همتای فرانسوی‌اش درباره تقویت روابط دو کشور بر اساس منافع مشترک گفت‌وگو کرده است.
وی همچنین یادآور شد که در سفرش به فرانسه با نمایندگان شرکت‌های اقتصادی فرانسوی در راستای اصلاحاتی که در سیستم توسعه و اقتصادی کشور ایجاد شده دیدار داشته است.
وزیر خارجه مصر تأکید کرد که کشورش یکی از شرکای اصلی در ایجاد ثبات در منطقه خواهد بود و از فابیوس خواست که در نزدیک ترین فرصت ممکن به قاهره سفر کند.
فابیوس نیز تأکید کرد که مقامات فرانسوی با همپیمانانشان درباره نشستی که قرار است در قاهره برای سازندگی غزه برگزار خواهد شد هماهنگ هستند و پاریس در نشست سازندگی غزه نقش فعالی خواهد داشت.
وی همچنین تأکید کرد که با توجه به تحولات امنیتی در عراق و لزوم مبارزه با داعش پاریس پیشنهاد برگزاری یک نشست بین المللی برای مقابله با این بحران را اعلام کرده است.
فابیوس اعلام کرد که رئیس جمهور فرانسه در طول چند روز آینده با همتای عراقی خود برای هماهنگی درباره این موضوع گفت‌وگو خواهد کرد.
انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها