امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۹:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108194
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 139
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری النشره لبنان، در تحلیلی از مواضع دولت‌های غرب در قبال گروه‌های تروریستی حاضر در خاورمیانه ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، پایگاه خبری النشره لبنان، در تحلیلی از مواضع دولت‌های غرب در قبال گروه‌های تروریستی حاضر در خاورمیانه نوشت: منابع دیپلماتیک غرب خبر دادند دولت آمریکا قصد دارد کشورهای عربی را به یک هسته نظامی تبدیل کند. واشنگتن پس از اینکه خطر تکفیری‌ها تا اندازه‌ای به آن نزدیک شد که غیر قابل تصور بود، چارچوب کلی این طرح را تدوین کرد؛ بویژه اینکه گروهک تروریستی داعش که از پایه، ساخته پرداخته آمریکاست، موفقیت‌های پیاپی به دست آورد و به همین دلیل از کنترل واشنگتن خارج شد.

بنا بر این گزارش، پس از اینکه ثابت شد، فقط ارتش سوریه می‌تواند فرماندهی جنگ علیه تروریست‌ها در این کشور را بر عهده بگیرد، نشست‌های فشرده و غیرعلنی میان نمایندگان «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه و برخی از هیئت‌های دیپلماتیک و نظامی غرب در برخی از کشورهای بی‌طرف غربی برگزار شد.

النشره ادامه داد: طرف‌های بسیاری از آغاز آماده شدن برای رویارویی بزرگ (با تروریست‌ها) خبر می‌دهند، ولی ارسال کمک‌های فوری به ارتش لبنان چندین شاخصه در بردارد. هرچند این کمک‌ها کافی نیست و در روند جنگ یا مقابله با تروریست‌ها تاثیری ندارد؛ ولی اهمیت این کمک‌ها در این مسئله نهفته است که ممکن است مقدمه‌ای برای ارسال کارشناسان برای آموزش چگونگی استفاده از سلاح باشد.

به گزارش این پایگاه خبری، بعید نیست که در سایه رخدادهای کنونی، درگیری میان ارتش لبنان و گروه‌های تروریستی در پی پرونده نظامیان اسیر شده شدت بگیرد. لذا داعش بر این باور است که در سایه اطلاعات لورفته‌، تبدیل جنگ لبنان به یک حالت مذهبی، به محلی برای نمایش قدرت و عرض اندام این گروه تبدیل خواهد شد. اطلاعاتی که به صوت عمدی لو رفت و از هسته‌های خاموش داعشی خبر می داد که آماده اند همه چیز را تغییر دهند. البته این تغییر فقط در منطقه «بقاع شمالی» نیست، بلکه گستره جغرافیایی لبنان را در بر خواهد گرفت.

بنا بر این گزارش، جنگ فراگیر به معنای اعطای آخرین فرصت به گروه موسوم به «دولت خلافت»ی است که می‌تواند کشورهای عربی و اسلامی را وارد درگیری‌هایی کند که تنها با بازگشت به زمان جنگ‌های قبیله‌ای پایان می‌پذیرد؛ هر چند این جنگ‌ها به صورت مدرنتر باشد. بنابراین اطلاعات، حاکی از ابراز ترس از انفجار اوضاع امنیتی لبنان است تا این کشور را مجبور کنند وارد جنگ فراگیر و مستقیم به تروریسم شود؛ به ویژه اینکه موفقیت تماس‌های آمریکا و سوریه به معنای وارد شدن جنگ علیه تروریسم به نقطه عطف تازه‌ای است که باید با آن همراهی کرد. این همراهی زمانی از لبنان آغاز خواهد شد که بخشی از لبنان به بیمارستان، انبار مهمات و انبارهای انسانی برای تقویت هسته‌های خاموش تبدیل شود.

انتهای پیام/ص

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها