امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۲۲:۵۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108201
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، رئیس‌جمهور استونی برای رفع «نگرانی‌های امنیتی» این کشور در قبال روسیه، بر

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، رئیس‌جمهور استونی برای رفع «نگرانی‌های امنیتی» این کشور در قبال روسیه، بر لزوم حضور دائمی ناتو تاکید کرد.
«توماس هندریک ایوس» که برای سفری رسمی به اسلو رفته در کنفرانس خبری با نخست‌وزیر نروژ گفت: «دولت استونی نگران امنیت مرزهای این کشور است.»
رئیس‌جمهور استونی که عضویت آن در ناتو از سال 2004 آغاز شده، گفت: ساختار ناتو نباید بین اعضای خود کشورهای را به دو دسته کشورهای درجه اول و دوم تقسیم کند؛ آنهایی که پایگاه‌های دائمی(ناتو) دارند و آنهایی که ندارند».
وی با «تهدید و مهاجم» خواندن ضمنی دولت روسیه گفت: «نباید به یک حمله‌کننده و مهاجم بالقوه این پیام را درباره دو دسته کردن اعضای ناتو بدهیم.»
عضویت کشورهای همجوار و همسایه مسکو در ناتو همواره از منظر مقامات کرملین «تهدید فوری روسیه» قلمداد شده و مقامات روس به شدت با آن مخالفت کرده‌اند.
به دنبال تحولات اوکراین و اتهام مقامات کی‌یف و غربی درباره دخالت «مستقیم» روسیه در درگیری‌ها و بحران شرق اوکراین، موضوع پیوستن این کشور بارها مطرح شده است.
در آخرین اظهارنظر مقامات روسیه علیه عضویت اوکراین در ناتو، سرگئی لاوروف وزیر خارجه مسکو گفت : «حزب جنگ در کی‌یف خواستار عضویت در ناتو است.»
اکنون و با توجه به تشدید تنش‌ها بین روسیه و غرب، مساله عضویت کشورهای همجوار روسیه آرام آرام به گوش می‌رسد. باید دید پس از اوکراین و استونی کدام کشور اروپای شرقی و حوزه بالتیک موضوع عضویت در ناتو را مطرح می‌کند.

انتهای پیام/م

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها