امروز : سه شنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 21
۰۷:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108221
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، کارشناس مسائل سیاسی و معاون رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان می‌گوید  که زمینه‌های

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; در دوشنبه، کارشناس مسائل سیاسی و معاون رئیس حزب سوسیال دموکرات تاجیکستان می‌گوید  که زمینه‌های مشارکت جوانان تاجیک در جنگ داخلی اوکراین فراهم است.

«شاکرجان حکیم اف» به آسیا پلوس گفته است، بیکاری، فقر و سطح پایین زندگی را از عواملی می‌داند که باعث جذب جوانان تاجیک  برای شرکت در درگیری‌های داخلی اوکراین می‌شود.

وی تاکید کرده است؛ گروه‌های منفعت طلب با کار تبلیغاتی در میان کارگران مهاجر تاجیک در روسیه که غالبا از نگاه حقوقی نیز مورد  حمایت قرار نمی‌گیرند، این افراد را برای مشارکت در درگیری‌های داخلی اوکراین جذب می‌کنند.

از دیدگاه وی، هم در مسکو و هم در کیف محافلی وجود دارند که با پرداخت پول به کارگران مهاجر تاجیک، از آنان به عنوان جنگجو در این  بحران خونین استفاده می‌کنند.

تعداد ساکنان ازبکستان به بیش از 31 میلیون نفر رسید

اسلام کریم‌اف طی سخنرانی خود در بیست و سومین سالگرد جشن استقلال کشورش اظهار داشت، تعداد جمعیت ازبکستان به بیش از 31 میلیون نفر رسیده است.

 در مدت سال‌های استقلال تعداد جمعیت کشور به مقدار 10 میلیون و 300 هزار نفر افزایش یافته و در حال حاضر به 31 میلیون نفر رسیده است.

نظامی آمریکایی به 4 سال حبس در قرقیزستان محکوم شد

دادگاه شهر بیشکک حکم 4 سال زندان «ماکری بریندان کارنیلیوس»؛ نظامی آمریکایی را که به جرم تلاش برای تجاوز به یک دختر قرقیزی و درگیری با کارمندان پلیس صادر شده بوده را تایید کرد.

به گزارش رادیو تاجیکی این نظامی 29 ساله آمریکایی که در پایگاه هوایی سابق «ماناس» خدمت می‌کرد، در روز نهم مارس سال  جاری، در حال  مستی، در یکی از خیابان‌های شهر بیشکک با تعرض به یک دختر قرقیزی، وی را مورد ضرب و شتم قرار داد، اما این  شهروند قرقیزی توانست با کمک راننده تاکسی، ماکری بریندان کارنیلیوس را به یکی از کلانتری‌های پلیس شهر بیشکک منتقل کند.

این نظامی آمریکایی هنگام بازجویی، با کارمندان پلیس درگیر شد و تلاش کرد که با توسل به زور، آنان را هم مورد ضرب و شتم قرار دهد. البته در نتیجه این درگیری، یکی از کارمندان پلیس زخمی و به تجهیزات کلانتری نیز خساراتی وارد شد.

پیش از این، دادگاه یکی از نواحی بیشکک، پس از بررسی این پرونده با مقصر شناختن این نظامی آمریکایی، وی را به 4 سال زندان  محکوم کرد که اکنون این حکم از سوی دادگاه پایتخت قرقیزستان تایید شد.

افتتاح فاز دوم نیروگاه «سنگتوده 2» همزمان با سفر روحانی به تاجیکستان

«عبدالرئوف جوره‌اف» مسئول مطبوعاتی وزارت انرژی و منابع آب تاجیکستان اعلام کرد احتمال می‌رود درچارچوب سفر رئیس جمهوری اسلامی ایران به تاجیکستان فاز دوم نیروگاه سنگتوده 2 مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

وی افزود: بنابر اعلام مقامات وزارت انرژی تاجیکستان، مرحله آزمایشی فاز دوم این نیروگاه به پایان رسیده و این واحد برق آبی نیز برای بهره‌برداری آماده شده است.

اعلام خبر احتمال افتتاح فاز دوم سنگتوده در حالی مطرح می‌شود که «حمید چیت‌‌چیان» وزیر نیرو ایران که به منظور حضور در نشست هیئت تجاری ایران به تاجیکستان سفر کرده روز گذشته از محل ساخت نیروگاه «سنگتوده 2» طرح مشترک ایران و  تاجیکستان بازدید کرد.
انتهای پیام

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها