امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۱:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108226
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوف بین‌المللی پول روز سه‌شنبه با هدف کمک به بهود اوضاع اقتصادی و افزایش رشد

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; به نقل از خبرگزاری فرانسه، صندوف بین‌المللی پول روز سه‌شنبه با هدف کمک به بهود اوضاع اقتصادی و افزایش رشد اقتصاد یمن، با اعطای وام 553 میلیون دلاری به این کشور موافقت کرد.

هدف از اعطای این وام که باید ظرف سه سال بازپرداخت شود، کمک به اجرای بسته اصلاحات اقتصادی در یمن اعلام شده است. دولت یمن در هفته‌های گذشته و پس از اعلام تصمیم افزایش چند برابری قیمت سوخت، شاهد اعتراضات گسترده مردم بوده است.

معترضان می‌گویند فساد موجود در ساختارهای دولتی موجب شده تا بخش اعظم بودجه یمن به هدر رود و دولت را ناگزیر به افزایش قیمت سوخت کند. رئیس‌جمهور یمن روز سه‌شنبه پس از مدت‌ها مقاومت با برکناری دولت و تجدید نظر در قیمت سوخت، موافقت کرد.

در بیانیه صندوق بین‌المللی پول آمده است: «اولین گام در این راستا (اصلاحات اقتصادی) برداشته شده و با پرداخت‌های هدفمند به بقه فقیر، تکمیل می‌شود. تمهیدات مالی آتی با هدف کاهش کسری بودجه در میان‌مدت از طریق اصلاحات در خدمات عمومی و بهبود ساختار مالیاتی، اجرا می‌شود.»

پیش از این شورای امنیت سازمان ملل نیز با هدف پایان دادن به اعتراضات در یمن، با صدور بیانیه‌ای خواستار توقف تظاهرات‌ها در این کشور شده بود.

انتهای پیام/ق

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها