امروز : جمعه ۳ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 23
۰۹:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108229
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 63
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه صوتی «بانوی مسلمان ایرانی» شامل 9 پادکست با موضوع زن و مسأله حجاب است که توسط پایگاه پژوهشی ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، مجموعه صوتی «بانوی مسلمان ایرانی» شامل 9 پادکست با موضوع زن و مسأله حجاب است که توسط پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی و به مناسبت دهه کرامت منتشر شد.

این پادکست‌ها حاصل پژوهشی موضوعی حول محور مسأله زن در کلام مقام معظم رهبری است، در قسمت اول این مجموعه صوتی مسأله «حجاب» بیان شده است: مسأله‏ حجاب‏، به معناى منزوى کردن زن نیست، اگر کسى چنین برداشتى از حجاب‏ داشته باشد، برداشتش کاملًا غلط و انحرافى است، تبلیغ نکنند که با حفظ حجاب‏، با حفظ عفت، با خانه‏‌دارى و با تربیت فرزند، انسان نمى‏‌تواند کسب علم کند. ما امروز الحمدللّه چقدر زنان دانشمند و عالم در رشته‏‌هاى مختلف در جامعه‏‌مان داریم: دانشجویان کوشا و با استعداد و با ارزش، فارغ‏‌التحصیلان سطح بالا، پزشکان ممتاز و طراز بالا، امروز در جمهورى اسلامى رشته‏‌هاى گوناگون علمى در اختیار خانم‌ها است، زن‌هایى که عفاف و عصمتشان را هم حفظ کردند، طهارت زنانه را هم حفظ کردند، حجاب‏ را هم به شکل کامل حفظ کردند، به تربیت فرزند هم به شیوه‏ اسلامى مى‏‌رسند، شوهردارى را نیز همان‏ طورى که اسلام گفته است انجام مى‌‏دهند، فعالیت علمى و سیاسى هم مى‌‏کنند.

بیانات رهبر انقلاب درباره «حجاب»

«تکریم زن» موضوع قسمت دوم مجموعه صوتی «بانوی مسلمان ایرانی» است: امروز در دنیا کاری کرده‌اند که یکی از مهمترین وظائف زن این است که جلوه‌گری کند، زیبائی‌های خودش را در معرض التذاذ مردان قرار دهد؛ این شده خصوصیت حتمی و لازم زن! متأسفانه الان در دنیا این جور شده. در رسمی‌ترین مجالس مردها باید با شلوار بلند بیایند، باید با لباس پوشیده بیایند، اما خانم‌ها هر چه برهنه‌تر و عریانتر بیایند، اشکالی ندارد! این عادی است؟ این طبیعی است؟ این یک حرکت بر طبق طبیعت است؟ آن‌ها این کار را کردند، زن باید خودش را در معرض دید مرد قرار دهد، برای اینکه مایه التذاذ مرد شود! ظلمی از این بالاتر؟ اسم این را گذاشته‌اند آزادی!

آنچه را که ما براى زن عرضه مى‌ کنیم، چیزى است که هیچ انسان اندیشمند با انصافى نمى‌‏تواند منکر شود که «این براى زن خوب است»؛ ما زن را به عفت، به عصمت، به حجاب‏ و به عدم اختلاط بى‌‏حد و مرز میان زن و مرد، به حفظ کرامت انسانى، به آرایش نکردن در مقابل مرد بیگانه براى آنکه چشم او لذت نبرد دعوت مى‌‏کنیم، این بد است؟ این کرامت زن مسلمان است.

بیانات رهبر انقلاب درباره «تکریم زن»

در قسمت سوم درباره «آزادی» در کلام رهبر انقلاب آمده است: جمهورى اسلامى، در مقابل این مفاسد ایستاد و از اول اعلام کرد که به روابط بى ‏بندوبار زن و مرد معتقد نیست، معتقد به وجود حجاب و روابط اسلامى میان زن و مرد است و بر این مسأله هم پافشارى کرد، به نظر بعضی‌ها، این یک مسأله‏ فرعى و جزئى است؛ در حالى که اشتباه مى‌‌کنند، این مسأله بسیار مهمى است.

در مکتب اسلام، حفاظ و حجابى بین زن و مرد وجود دارد، این به معناى آن نیست که زنان، عالم جداگانه‌اى غیر از عالم مردان دارند؛ نه، زنان و مردان در جامعه و در محیط کار، با هم زندگى مى‏کنند، همه جا با هم سروکار دارند؛ مشکلات اجتماعى را با هم حل مى‏کنند، جنگ را با هم اداره مى‏کنند و کردند؛ خانواده‏ را با هم اداره مى‏کنند و فرزندان را پرورش مى‏دهند، اما آن حفاظ و حجاب‏ در بیرون از محیط خانه و خانواده حتماً حفظ مى‏شود، این، آن نکته‏ اصلى در الگوسازى اسلامى است، اگر این نکته رعایت نشود، همان ابتذالى که امروز غرب دچار آن است، پیش مى‌آید.

بیانات رهبر انقلاب درباره «آزادی»

 

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها