امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۰۳:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108243
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 65
«مجید میرفخرایی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت:به تازگی کار در فیلم  «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان را به پایان بردم این ...

«مجید میرفخرایی» در گفت‌وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس گفت:به تازگی کار در فیلم  «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان را به پایان بردم این فیلم که قصه‌اش در زمان حال می‌گذرد از فضای بسیار متفاوت و  اثرگذاری  برخوردار است چرا که در آن سعی شده  روابط انسانی از  منظر جدیدی به تصویر کشیده شود. 

وی ادامه داد: با وجود اینکه قصه این فیلم در زمان حال می‌گذرد اما تلاش زیادی برای طراحی صحنه و لباس این کار انجام شده است.متاسفانه طی سال‌های اخیر این باور در ذهن برخی از افراد ایجاد شده است که چون فیلم و یا سریالی در زمان حال می‌گذرد در نتیجه احتیاج به طراحی صحنه و حتی لباس چندانی ندارد در حالی که  طراحی صحنه و  لباس برای کارهایی از این دست به مراتب سخت‌تر از کارهای تاریخی است چرا که آثاری که در زمان حال ساخته می‌شود احتیاج به ریزکارهایی بسیاری دارد تا مخاطب با آن اثر ارتباط  برقرار کند.به همین خاطر شک ندارم «دوران عاشقی» در گیشه بسیار موفق عمل می‌کند و می‌تواند مخاطب عام را در کنار مخاطب خاص راضی کند.

این طراح صحنه و لباس برجسته اضافه کرد: متاسفانه اکثر تهیه کننده‌ها نگاه دغدغه‌مندی در این‌باره ندارند و تمام سعی‌شان بر این است که ظرف مدت کوتاهی یک اثر را با کمترین هزینه حلوی دوربین ببرند. خوشبختانه علیرضا رئیسیان  کارگردان و تهیه کننده «دوران عاشقی» نه تنها چنین تصوری نداشت بلکه تمام تلاشش این بود که همه چیز در سطح حرفه‌ای انحام شود. این‌کار نزدیک به ۴۰ لوکیشن داشت و برای انتخاب و طراحی تک تک آنها زحمت زیادی کشیده شد.

طراح صحنه و لباس سریال «یوسف پیامبر(ص)» و «در مسیر باد» تصریح کرد: متاسفانه کارها و آثاری که نگاه ارزشی دارند بسیار کم هستند. در ماه رمضان برنامه‌ای به نام «به رنگ آفتاب» پخش می‌شد که خیلی خوب به دنبال مضامین والا بود و نگاه ارزشی پیرامون آثار فاخر داشت. جای برنامه‌هایی از این دست در تلویزیون ما بسیار خالی است. چرا که این آثار باعث می‌شود نگاه جدی‌تری به کارهای فاخر از زوایای متفاوت شود. طی سال‌های اخیر ما برنامه‌های نظیر «به رنگ آفتاب» را کمتر در صداوسیما دیدیم در حالی که این برنامه‌ها مردم را با سختی‌ها ساخت آثار ارزشی و فاخر آشنا می‌کنند و در سلیقه سازی آنها موثر هستند.

او خاطر نشان کرد:بسیاری از مردم تنها یک فیلم و سریال را تماشا می‌کنند و  صرفا بازیگر و در نهایت کارگردان کار را می شناسند و نمی‌دانند که برای ساخت آن اثر  چه تلاش‌هایی را گروه پشت صحنه   انحام دادند. به هر حال ما باید در این زمینه فرهنگ‌سازی انجام دهیم.

میرفخرایی در پایان گفت:امیدوارم از برنامه از این دست حمیات شود چرا که حمایت از آنها باعث           می‌شود که آثار فاخر و ارزشی ما بعد از نمایش در تلویزیون، فضای مناسبی را هم برای عرضه داشته باشند و در حوزه‌های مختلف این آثار نظیر نویسندگی،کارگردانی،طراحی صحنه، لباس و .... بحث شود.
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها