امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 24
۰۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108245
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 59
به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند اسناد واقعی و ناگفته‌هایی از جنگ‌های شهید رئیسعلی دلواری سردار بزرگ مبارزه با استعمار در مصاف با ...

به گزارش خبرنگار رادیو و تلویزیون فارس، این مستند اسناد واقعی و ناگفته‌هایی از جنگ‌های شهید رئیسعلی دلواری سردار بزرگ مبارزه با استعمار در مصاف با متجاوزان انگلیسی ارائه می‌شود.

خیری، همسر رئیسعلی دلواری در زمان تهیه فیلم مستند در سال 52 حدود 90 سال سن داشت.

این فیلم در سال 1352 تهیه شده است، با توجه به این تاریخ  نوع این فیلم 16 میلی‌متری است و در حدود 30 دقیقه است و علاوه بر گفتگو با همسر رئیسعلی دلواری یک دقیقه مصاحبه با عروس این شهید نیز در فیلم موجود است.

نشست‌ها و مصاحبه‌های متعددی در ارتباط با جنگ‌های رئیسعلی دلواری از صدا و سیما پخش شده اما تاکنون مصاحبه‌ای از زبان افراد حاضر در دوران جنگ و نزدیکان رئیسعلی دلواری پخش نشده بود و این مستند نقش مهمی در ناگفته‌های جنگ‌های رئیسعلی دلواری دارد.

این مستند که «خیری» نام دارد و توسط مستند‌سازان صدا و سیمای مرکز بوشهر با بهره‌گیری از مصاحبه‌ای که در سال 1352 با مرحوم خیری، آخرین همسر رئیسعلی دلواری انجام شده تولید شده است.

در این مستند برای نخستین بار اسناد واقعی و ناگفته‌هایی از جنگ‌های شهید رئیسعلی دلواری سردار بزرگ مبارزه با استعمار در مصاف با متجاوزان انگلیسی ارائه می‌شود.

این مستند تماشایی ویژه سالروز شهادت رئیسعلی دلواری سه شنبه 11 شهریور ساعت 20:30 ابه روی آنتن شبکه «شما» می‌رود.
 
انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها