امروز : سه شنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 20
۰۴:۴۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108261
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «پیرمرد و عقاب» داستانی عجیب درباره یک شکارچی عقاب است که نویسنده کتاب طی سفری آن را شنیده و به ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، کتاب «پیرمرد و عقاب» داستانی عجیب درباره یک شکارچی عقاب است که نویسنده کتاب طی سفری آن را شنیده و به صورت داستانی جالب برای خوانندگان نقل کرده است. نویسنده کتاب معتقد است که داستان زندگی جو بسیار زیبا و تکان دهنده است و همین امر باعث شده بود که زندگی این شکارچی عقاب را به تصویر بکشد.

کتاب حاضر داستان پیرمردی به نام جو را روایت می‌کند. جو، شکارچی عقاب، از شهرت زیادی داشت و در پایتخت کشور مشتریانی داشت. جو هنر شکار را از پدر آموخته بود و به این کار بسیار علاقمند بود. شخصیت اصلی داستان طی یک ماجرایی تصمیم می‌گیرد که به ارتفاعات دهکده رفته و رهبر عقاب‌ها را شکار کند و در طی این مسیر اتفاقات جالب و خواندنی برای وی پیش می‌آید که در نوع خود بسیار آموزنده و سودمند است.

در بخشی از کتاب پیرمرد قصه گفت و گوی جالبی را با رهبر عقاب‌ها انجام می‌دهد. در این بخش کتاب آمده: «جو سرانجام چنین گفت: عقاب بزرگ، من جو داویلا از دهکده سانتا مادره دو دیو هستم. از سال‌ها پیش من عقاب‌ها و خویشان تو را شکار کرده‌ام و یا آنها را زنده به دام انداخته‌ام، به همین خاطر تو بایست از من نفرت داشته باشی. با این حال من به کمک تو نیازمندم. امروز من خوار و زبون شده‌ام. لیاقت و افتخارم را از کف داده‌ام. همه مرا به تمسخر گرفته‌اند. شرافت من بازیچه دست دیگران شده است.»

چاپ سوم کتاب «پیرمرد و عقاب» در 112 صفحه مصور و با قیمت 4500 تومان از سوی انتشارات سروش منتشر شده است.

 کتاب «اینجا، در این پرده منم» داستان زندگی نقاش معروف ایرانی به نام کمال الملک را روایت می‌کند. این کتاب در حقیقت تصویرگر پرده‌هایی از زندگی هنری یکی از نقاشان معروف ایران است که آثار زیبا و دلنشینش نام او را بر سر زبان همه مردم دنیا انداخته است.

کتاب حاضر نگاهی کوتاه و گذرا به زندگی کمال الملک از زمان کودکی تا زمان مرگ وی را به تصویر می‌کشد و فراز و فرودهای زندگی این هنرمند ایرانی را برای نوجوانان روایت می‌کند. یکی از نکات قابل توجه کتاب این است که در پایان داستان زندگی این هنرمند ایرانی تصاویری از تابلوهای وی به چاپ رسیده که بسیار زیبا و چشم نواز است.

در بخشی از تاریخچه زندگینامه این نقاش ایرانی آمده است: محمدغفاری معروف به کمال الملک از کودکی به نقاشی علاقمند بود. دانش آموز دارالفنون بود که نقاشی‌اش از چهره مدیر مدرسه در بازدیدی مورد توجه ناصرالدین شاه قرار گرفت و از شانزده سالگی به عنوان نقاش باشی دربار له کار دعوت شد. کار او ثبت تصویری چهره‌ها، فضاها و رویدادهای مهم دربار بود. گفته می‌شود وی در مدت حضورش در دربار جمعاً حدود 170 تابلو کشید.

نویسنده کتاب با زبانی ساده سعی دارد شخصیت و منش این هنرمند ایرانی را به نوجوانان نشان دهد تا الگوی برای هر فرد ایرانی باشد.

چاپ سوم کتاب «اینجا، در این پرده منم» در  60 صفحه مصور و با قیمت 3500 تومان از سوی انتشارات سروش روانه بازار نشر شده است.

علاقمندان برای تهیه کتاب به صورت تک جلدی و کلی به فروشگاه مطهری سروش به نشانی خیابان مطهری، نرسیده به خیابان مفتح، جنب ساختمان سروش، تلفن 88310610-021  یا به فروشگاه مرکزی سروش (ترنجستان سروش) به نشانی خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66493620-021 مراجعه کنند.

همچنین مرکز پخش پکتا (نماینده انحصاری پخش آثار انتشارات سروش) به نشانی: خیابان انقلاب، بعد از تقاطع ابوریحان، بین خیابان وصال و فلسطین، جنب فروشگاه ترنجستان سروش، تلفن 66973203 ( 20 خط) آماده عرضه کلی و جزئی این کتاب به علاقمندان است.

فروش اینترنتی کتاب نیز از طریق سایت انتشارات سروش به نشانی: http://soroushpublishingco.ir  امکان پذیر است.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها