امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 17
۰۳:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108262
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه ترجمه قرآن کریم به ...

به گزارش خبرنگار فعالیت‌های قرآنی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه ترجمه قرآن کریم به هشت زبان را به پایان رسانده است و هم‌اکنون این ترجمه‌ها در مرحله ویرایش هستند که ترجمه قرآن به زبان‌های ژاپنی و گرجی به زودی منتشر می‌شود.

حجت‌الاسلام «محمد نقدی» مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی با اشاره به اینکه این مؤسسه تاکنون 22 ترجمه قرآن را در دستور کار داشته است، گفت: از میان 22 ترجمه قرآن، 7 ترجمه به زبان‌های انگلیسی، فرانسه، ترکی آذری، ترکی استانبولی، اسپانیولی، چینی و اردو به چاپ رسیده است.

مدیر مؤسسه فرهنگی ترجمان وحی در خصوص جدید‌ترین ترجمه‌های قرآن توسط این مؤسسه گفت: مترجمان مؤسسه ترجمان وحی در حال ترجمه قرآن به زبان‌های بنگالی، ژاپنی، رواندایی، گرجی، مرانائو، پشتو، بلتی و لوگاندایی هستند که به زودی چاپ می‌شوند.

وی تصریح کرد: در مؤسسه ترجمان وحی هفت ترجمه دیگر به زبان‌های روسی، لزگی، سوئدی، زولو، داگبانی، ایتالیایی و بخشی از ترجمه فرانسه در حال انجام است و تعدادی از آنها مرحله نهایی را می‌گذرانند.

نقدی با اشاره به اینکه اصولاً ترجمه قرآن به زبان‌های مختلف حداقل بین 5 تا 10 سال زمان می‌خواهد، اظهار داشت: مؤسسه ترجمان وحی تلاش کرده تا ترجمه قرآن را در زمانی نسبتاً کوتاه‌تر انجام دهد و هم‌اکنون هشت ترجمه آماده چاپ دارد که از این تعداد، ترجمه زبان‌های ژاپنی و گرجی آخرین مراحل ویرایش را می‌گذرانند که در ماه‌های آینده به چاپ می‌رسند.

وی افزود: کار ترجمه قرآن از سال 1373 در مؤسسه ترجمان وحی وابسته به سازمان اوقاف و امور خیریه آغاز شد و تاکنون 5 هزار و 800 جلد از قرآن‌های ترجمه شده به 145 زبان در مؤسسه جمع‌آوری شده است.

مدیر مؤسسه ترجمان وحی با اشاره به وجود 80 ترجمه قرآن به زبان انگلیسی گفت: با وجود 156 ترجمه انگلیسی فقط 80 ترجمه کامل از قرآن کریم به این زبان داریم و بقیه ترجمه‌ها منتخب جزء یا بخشی از سوره‌های قرآن است. همچنین بیش از 500 ترجمه چاپی به زبان اردو وجود دارد که غریب 230 ترجمه آن در مؤسسه ترجمان وحی موجود است.

وی با اشاره به آماری که از ترجمه انجیل و قرآن در قاره‌های مختلف وجود دارد، گفت: در قاره آفریقا با 2 هزار و 100 زبان بیش از 743 ترجمه از انجیل و 44 ترجمه از قرآن وجود دارد، همچنین قاره آمریکا با 993 زبان 515 ترجمه از انجیل و 1 ترجمه از قرآن، قاره آسیا با 2 هزار و 322 زبان 618 ترجمه از انجیل و 64 ترجمه از قرآن، اروپا با 234 زبان 210 ترجمه از انجیل و 33 ترجمه از قرآن و اقیانوسیه با هزار و 250 زبان 449 ترجمه از انجیل و 3 ترجمه از قرآن وجود دارد.

انتهای پیام/ م.ا

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار