امروز : پنجشنبه ۳ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 22
۱۳:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108274
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا رضایی یکی از پیشکسوتان صنعت چاپ یادداشتی را درباره «اگر صنعت چاپ نبود!!» ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رضا رضایی یکی از پیشکسوتان صنعت چاپ یادداشتی را درباره «اگر صنعت چاپ نبود!!» نوشته و در اختیار < a href="http://p313.ir" style="color:red;">پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; قرار داده است که در ذیل آن را می‌خوانید:

«اگر صنعت چاپ نبود!!»

راستی اگر صنعت چاپ نبود امروز اکتشافات، اختراعات و صنایع چه حال و وضعی داشتند، پیشرفت فرهنگ و اندیشه بشری چقدر بود؟ شرایط بازرگانی، ارتباطات، سیاست، اقتصاد فرهنگ، زراعت، آیا همین بود که امروز هست؟

مگر نه این است که رشد و توسعه‌یافتگی نتیجه نوآوری، اطلاعات و دانایی است. این موارد را تماماً چاپ گسترانیده است. چنین است توسعه و رشد همه حوزه‌ها وام‌دار این صنعت است.

آن زمان که خیلی از صنایع نبودند، و اگر هم بودند دوران طفولیت را می‌گذرانده، و از دانش کافی بی‌بهره بودند، این خادمان صنعت چاپ هستند که دانش و دانایی را توزیع کردند. پس از گذشت دو قرن از حضور فعال این صنعت در کشور، صنعتی نادیده گرفته شده و بی‌بهره از داشتن یک آمار دقیق و کامل، اطلاعاتی پیرامون مدیریت کنترل پروژه، مهندسی سیستم‌ها، مهندسی صنایع، فناوری اطلاعات، مدیریت دانش، متودولوژی تولید، استراتژی رقابت، مدیریت کیفیت، مدیریت فنی، مدیریت منابع انسانی، بازاریابی، بهره‌وری و دیگر موارد.

متأسفانه صنعتی با این عظمت نه تنها دانش و بستری مناسب برایش فراهم نیست، بلکه ابداً دیده هم نشده است. با ممنوع و محروم کردن این بخش عظیم یعنی صنعت چاپ کشور این صنعت، صنعت نمی‌شود در حالی که دیگر صنایع با اطلاعاتی که صنعت چاپ پخش و توزیع کرده است، صنعت شده‌اند.

باشد با برخورداری و استفاده از این نوع اطلاعات و حمایت جدی دولت تدبیر و امید صنعتی بایسته و مددرسان پرتوان توسعه پایدار کشور داشته باشیم.

انتهای پیام/و

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها