امروز : سه شنبه ۱ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 20
۱۶:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108295
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 30
رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با بررسی امواج پارازیت در سطح شهر گفت: شورای شهر جایگاه اجرایی برای تشکیل کمیته ...

رحمت‌الله حافظی در گفت‌وگو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، در رابطه با بررسی امواج پارازیت در سطح شهر گفت: شورای شهر جایگاه اجرایی برای تشکیل کمیته یا نصب دستگاه‌های سنجش امواج پارازیت ندارد و به جای آن در بحث قانونگذاری و نظارت می‌تواند از دستگاه‌های اجرایی مطالبه ‌گر باشد.

وی ادامه داد: در این موضوع سازمان انرژی اتمی و وزارت بهداشت سازمان‌ها و دستگاههای مرتبط هستند که شورا از این دو دستگاه می‌تواند مطالبه مردم را درخواست کند.

رئیس کمیسیون سلامت شورای شهر تهران گفت: در گذشته از طریق شرکت ارتباطات شهر تعاملاتی برقرار شده بود تا نقاط تراکمی که موجود است مشخص شود و برای رفع آن اقدامات لازم صورت گیرد که البته هنوز پاسخ جدیدی داده نشده است.

وی ادامه داد: گاهی در مراوده های شرکت ارتباطات شهری و وزارت بهداشت، اقداماتی انجام شده و نقاطی تعیین و مداخلاتی برای رفع تراکم صورت گرفته اما باید استمرار یابد و به یک دوره محدود نشود.

حافظی افزود: در گذشته نیز این تعامل وجود داشته اما باید استمرار یابد و به یک مقطع بسنده نکرد چون ممکن است با گذشت زمان مجدد این اتفاقات رخ دهد و شورای شهر از جایگاه نظارتی خود بر این تعاملات می‌تواند نظارت داشته و این اطمینان را به مردم بدهد که تهدیدی که بر اثر تمرکز امواج در برخی نقاط ممکن است رخ دهد کاهش یابد.

وی در مورد وجود دکل‌های فشار برق قوی در شهر و ایجاد بیماری‌هایی مانند سرطان گفت: باید مقدماتی فراهم شود تا دکل‌های فشار برق قوی به زیر زمین منتقل شوند.

حافظی گفت: چنانچه این مقدمات انجام شود و دکل‌های برق به زیرزمین منتقل شود تهدیدات ناشی از میدان مغناطیسی افراد خطوط برق برطرف خواهد شد.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها