امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۲:۳۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108298
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 189
علی علیلو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان ...

علی علیلو نماینده مردم شبستر در مجلس شورای اسلامی و عضو کمیسیون صنایع و معادن خانه ملت در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، گفت: کسانی که از وضعیت امروز صنعت خودروسازی در کشور حمایت می‌کنند و بعضاً از تأمین‌کنندگان صنعت خودرو کشور هستند می‌توان ردپای آنها را در واردات خودرو نیز  مشاهده کرد.

وی افزود: در یکی دو ماه گذشته عده‌ای که حمایت‌های کاذبی را از افزایش قیمت خودرو داشته‌اند و ردپای آنها در برخی دستگاه های اجرایی نیز مشاهده می‌شود، در اوج سر‌و‌صدای مجلس و خودروسازان قراردادهایی را با شرکت‌های کره‌ای به امضاء رسانده‌اند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس اظهار داشت: برخی افراد در استان‌ها خود را به عنوان خودروساز معرفی کرده و جا می‌زنند اما از واردکنندگان سابقه‌دار خودرو هستند، لذا اگر قیمت خودرو در داخل بالا رود این افراد به شکلی منتفع می‌شوند چرا که دستی در صنعت خودرو و در بخش‌های انحصاری دارند؛ این افراد زمانی هم که موضوع ایجاد رقابت در صنعت خودرو مطرح می‌شود بر طبل کاهش تعرفه واردات خودرو در جهت ایجاد رقابت می‌کوبند چرا که از این طریق نیز منافع زیادی عاید آنها می‌شود.

انتهای پیام/

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها