امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۰۵:۲۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10830
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 96
به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» محمود بهمنی امروز در حاشیه بیست و سومین همایش سیاستهای پولی و ارزی بانک مرکزی در جمع خبرنگاران در ...

به گزارش خبرنگار اقتصادی باشگاه خبری فارس «توانا» محمود بهمنی امروز در حاشیه بیست و سومین همایش سیاستهای پولی و ارزی بانک مرکزی در جمع خبرنگاران در مورد اسامی 10 مدیر متخلف بانکی اظهار داشت: این بار اسامی آنها را اعلام نمی‌کنیم، اما اگر این تخلف تکرار شود، قطعا اسامی آنها اعلام خواهد شد.

وی در مورد اقدامات بانک مرکزی برای کنترل نرخ تورم گفت: از ابتدای سال جاری هدف‌گذاری بانک مرکزی کاهش نرخ تورم بوده به طوری که 2 هزار میلیارد تومان نقدینگی در فروردین ماه نسبت به اسفند کاهش داشته است.

رئیس کل بانک مرکزی تصریح کرد: ممکن است تا چند ماه آینده همچنان اثرات تورم سال گذشته را داشته باشیم اما به تدریج به سمت کاهش نرخ تورم حرکت می‌کنیم؛ نمی‌توان عدد خاصی را برای نرخ تورم اعلام کرد زیرا در شرایط خاصی به سر می‌بریم ولی در کل و مجموع تمام توان خود را برای کاهش نرخ تورم به کار خواهیم گرفت.

وی در خصوص مصوبه مجلس برای تعیین نرخ ارز توسط شورای پول و اعتبار بیان کرد: بنده به این اقدام اعتقاد نداریم زیرا شورای پول و اعتبار نمی‌تواند هر هفته برای تعیین نرخ ارز جلسه برگزار کند و مدام نتایج آن را به مجلس گزارش دهد.

بهمنی ادامه داد: تعیین نرخ ارز و مدیریت آن از ابتدای تأسیس بانک مرکزی در اختیار این نهاد بوده و به طور طبیعی تمام کشورها سیاست‌های پولی، ارزی و بانکی خود را به عهده بانک مرکزی قرار می‌دهند.

وی با اشاره به ترکیب شورای پول و اعتبار گفت: اگر بخواهیم نرخ ارز را در شورای پول و اعتبار تعیین کنیم باید ترکیب این شورا متناسب با آن باشد.

رئیس کل بانک مرکزی در خصوص تغییر نرخ تورم گفت: همان طور که افزایش نرخ سود اثرات مثبتی بر برخی متغیرهای اقتصادی دارد از طرف دیگر اثرات منفی هم در بخش‌های تولیدی خواهد داشت به همین دلیل سعی می‌کنیم به جای افزایش نرخ سود، تورم را کنترل کنیم.

وی تأکید کرد: سیاست شورای پول و اعتبار در خصوص نرخ سود فعلاً همین است و در صورت تغییر شرایط، نرخ سود تغییر خواهد کرد.
انتهای پیام/ح
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها