امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۰۷:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108303
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 173
به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رقابت‌های این دوره جام ملت های آسیا در حالی از 19 دی در استرالیا برگزار می شود که چالش چگونگی آماده ...

به گزارش پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، رقابت‌های این دوره جام ملت های آسیا در حالی از 19 دی در استرالیا برگزار می شود که چالش چگونگی آماده سازی تیم های غرب و شرق آسیا همچنان وجود دارد. تیم های شرق آسیا به خصوص تیم های ژاپن و کره جنوبی که از مدعیان قهرمانی هستند به دلیل اتمام لیگشان قبل از شروع مسابقات برای آماده سازی راه هموارتری را در پیش دارند اما تیم های غرب آسیا همواره با این چالش که مجبورند لیگ های خود را تعطیل کنند روبرو هستند.

در زیر نگاهی به برنامه های تیم های حاضر در جام ملت های آسیا انداخته ایم و تفاوت برنامه های اماده سازی تیم ها را با تیم ملی کشورمان مشخص کرده ایم.

مسابقات قهرمانی آسیا 9 ژانویه (19 دی) آغاز می‌شود.
استرالیا:

مسابقات لیگ استرالیا از 8 تا 24 ژانویه (18 دی تا 4 بهمن) تعطیل است.این تیم به منظور آماده سازی برای این مسابقات در اروپا اردویی برگزار خواهد کرد و در دیدارهای دوستانه چهارم سپتامبر (13 شهریور) مقابل بلژیک و هشتم سپتامبر (17 شهریور) در لندن مقابل عربستان سعودی به میدان خواهد رفت. استرالیا 22 مهر با قطر دیداری دوستانه خواهد داشت.
اردن:

اردوی تمرینی تیم ملی فوتبال اردن 15 روز قبل از شروع مسابقات در استرالیا (کالج میزنود) برگزار خواهد شد.اردن 23 آبان در دیداری دوستانه به مصاف کره‌جنوبی خواهد رفت.
بحرین:

مسابقات لیگ این کشور هنوز شروع نشده است.اردوی تمرینی در استرالیا در شهر کوچک بالارت از 22 دسامبر (اول دی) تا 7 ژانویه (17 دی) برگزار می‌شود. پیش از آن هم در دیداری دوستانه در امارات (18 مهر) به مصاف ازبکستان خواهد رفت.
چین:

لیگ چین دوم نوامبر (11 آبان) قبل از پایان سال 2014 تمام خواهد شد و این تیم پیش از شروع کار خود در رقابت‌های قهرمانی آسیا در غرب سیدنی اردو می‌زند. چین 22 مهر در دیداری دوستانه به مصاف پاراگوئه می‌رود.
امارات:

از 24 آگوست (دوم شهریور) اردوی این تیم در اروپا آغاز شده. امارات ابتدا در اتریش اردو می‌زند و در دیدارهای دوستانه مقابل اودینزه و 27 آگوست (پنجم شهریور) دیدار دوستانه مقابل نروژ در اسلو برگزار کرده است. این تیم 13 شهریور در دیداری دوستانه مقابل لیتوانی در اتریش و چهار روز بعد در همین کشور به مصاف پاراگوئه می‌رود.لیگ امارات از 17 ژانویه (27 دی) تا 31 ژانویه (11 بهمن) تعطیل است. 24 بهمن مسابقات این تیم از سر گرفته می‌شود و از دوم اسفند به مدت 14 روز دیگر تعطیل خواهد بود.
ازبکستان:

لیگ ازبکستان تا پیش از شروع مسابقات قهرمانی آسیا به پایان می‌رسد.چهار دیدار دوستانه: اردن (سوم سپتامبر) در تاشکند و هشتم سپتامبر مقابل نیوزیلند سپس به دوحه سفر می‌کنند و 6 اکتبر مقابل قطر به میدان می‌روند و 10 اکتبر نیز در امارات به مصاف بحرین خواهند رفت.
عراق:

برنامه‌های مسابقات لیگ عراق به دلیل مشکلات این کشور در حال حاضر لغو شده و زمان‌بندی دقیق ادامه مسابقات مشخص نیست.این تیم پانزدهم شهریور در دبی در دیداری دوستانه به مصاف پرو خواهد رفت.
ژاپن:

برنامه‌های لیگ ژاپن از 13 مهر تا 26 مهر تعطیل است و یک بار دیگر از 12 آبان تا اول آذر تعطیل است و لیگ این کشور 15 آذر و پیش از شروع مسابقات قهرمانی آسیا به پایان می‌رسد.تیم ملی فوتبال ژاپن پانزدهم شهریور در دیداری دوستانه به مصاف اروگوئه خواهد رفت و نوزدهم شهریور با ونزوئلا دیدار می‌کند. این تیم هجدهم مهر به مصاف جامائیکا می‌رود. ژاپن بر اساس برنامه 22 مهر با تیم ملی برزیل دیداری دوستانه خواهد داشت.

کره‌جنوبی:

لیگ کره‌جنوبی 26 اکتبر (چهارم آبان) تمام می‌شود.تیم ملی کره‌جنوبی پانزدهم شهریور در بوچئون در دیداری دوستانه به مصاف ونزوئلا می‌رود و هجدهم شهریور با اروگوئه دیدار می‌کند. این تیم 22 مهر مقابل کاستاریکا به میدان می‌رود و 23 آبان به مصاف اردن می‌رود.
کویت:

لیگ کویت از 20 دسامبر (29 آذر) تا 6 فوریه (17 بهمن) تعطیل است. همچنین پیش از این اردو و تعطیلی کویتی ها از تاریخ از 25 اکتبر (سوم آبان) تا 28 نوامبر (هفتم آذر) لیگ خود را برای آماده سازی تعطیل می کنند.
عمان:

مسابقات لیگ عمان از 21 شهریور آغاز می‌شود و برنامه کامل رقابت‌ها هنوز مشخص نشده است.این تیم سیزدهم شهریور دیدار دوستانه‌ای در دوبلین مقابل ایرلند برگزار می‌کند و هجدهم مهر به مصاف ونزوئلا می‌رود.
فلسطین:

لیگ فلسطین از 23 شهریور آغاز می‌شود و برنامه کاملش هنوز مشخص نشده است.فلسطین که آخرین تیمی بود که راهیابیش به مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شد، دیدارهای دوستانه‌ای را قبل از سفر به استرالیا تدارک دیده است. دیدار دوستانه مقابل چین (21 دسامبر) و مراکش و سپس دو بازی دوستانه مقابل هند از برنامه‌های آماده‌سازی فلسطین پیش از سفر به استرالیا است.
قطر:

تا هفته پنجم لیگ قطر چهارم مهر به پایان می‌رسد و برنامه ادامه مسابقات مشخص نشده است.

اردوی آماده‌سازی این تیم در ماه سپتامبر (شهریور) برگزار می‌شود و در این مدت دو دیدار دوستانه نیز برگزار خواهد کرد. این تیم نوزدهم شهریور با پرو دیدار می‌کند. این تیم 22 مهر به مصاف استرالیا میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیا خواهد رفت.
عربستان:

لیگ عربستان از نهم آبان تا هشتم آذر به مدت یک ماه تعطیل است.برنامه‌های آماده‌سازی این تیم اردوی اروپا و دیدار دوستانه مقابل استرالیا در تاریخ هشتم سپتامبر (17 شهریور) در لندن برگزار می‌کند.عربستان 23 مهر مقابل لبنان به میدان می‌رود.البته فدراسیون عربستان برنامه بازی های خود را تا هفته سیزدهم اعلام کرده است که این نیم فصل لیگ عربستان است و مسابقات جام ملت های آسیا در تعطیلات نیم فصل لیگ این کشور برگزار می شود. آخرین هفته لیگ عربستان 30 آذر برگزار می شود.
کره شمالی:

تنها کشوری است که برنامه مسابقات و تیم ملی آن رسانه ای نشده است!
ایران:

همان طور که از آمار برنامه های اردویی و تمرینی تیم های حاضر در جام ملت های آسیا مشخص است اکثر تیم های غرب آسیایی هستند که به دلیل همگن نبودن تقویم شروع مسابقات فوتبالی با شرق آسیا است مجبور هستند لیگ خود را برای مسابقات جام ملت های آسیا تعطیل کنند اما در بین همین تیم های غرب آسیایی رکورددار تعطیلی لیگ متعلق به ایران، کویت و عربستان است که البته دو فدراسیون کویت وعربستان هم سرمربی خود را می شناسند و هم برنامه هایشان مشخص است و جای اما و اگری ندارد اما ما هنوز اندرخم این کوچه هستیم که باید با کی‌روش تمدید کنیم یا خیر و هر روز هم شاهد پیغام و پسغام هایی از سوی کی‌روش و سران فدراسیون هستیم که مشخص نیست باید کدام را باور کرد.

طبق برنامه کی‌روش دهه سوم مهر و آبان تیم ملی سه دیدار تدارکاتی خواهد داشت و از ۲۰ روز قبل از شروع مسابقات نیز تیم ملی اردوی بلند مدت خود را برگزار می کند. اینکه این اردو کجا خواهد بود هنوز مشخص نیست. پیش از این صحبت هایی از حضور در آفریقای جنوبی و خود استرالیا مطرح شده بود اما از آنجایی که ما هنوز درگیر ماندن یا نماندن کی‌روش هستیم فعلا مشخص شدن مکان اردو در اولویت نیست و اگر هم تاکنون مشخص شده رسانه ای نشده است.

تعطیلی ۵۰ روزه لیگ یکی از نکات قابل توجه است. درست است که نیم فصل مسابقات به هنگام برگزاری جام ملت های آسیا یک یکسان شده اما معمولا تعطیلات نیم فصل کمتر از یک ماه و نهایت ۳۰ روز است اما ایران در کنار کویت و عربستان که بین تیم های حاضر در جام ملت های آسیا برنامه خود را مشخص کرده اند رکورددارترین کشورها بابت تعطیلی لیگشان هستند.

جالب است که استرالیا که میزبانی این دوره را برعهده دارد فط یک روز قبل از شروع مسابقات لیگ خود را تطعیل می کند و کمتر از یک ماه لیگش وقفه دارد. مسئله این است که اگر روزی ایران توانست میزبانی جام ملت های آسیا را بگیرد می تواند این همه سازماندهی داشته باشد که لیگش فقط یک روز قبل از شروع مسابقات لیگش را تعطیل کند؟!
انتهای پیام/ی

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها