امروز : چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 25
۲۱:۵۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 108305
تاریخ انتشار: ۱۲ شهریور ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۰۳
تعداد بازدید: 146
علی صالح آبادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اقدامات انجام شده برای ایجاد تعادل در بازار اوراق تسهیلات ...

علی صالح آبادی در گفت‌‌وگو با خبرنگار اقتصادی پایگاه خبری ، مهدوی پیروان موعود ; ، در مورد اقدامات انجام شده برای ایجاد تعادل در بازار اوراق تسهیلات خرید مسکن، اظهار داشت: واقعیت این است که تقاضا برای اوراق تسهیلات خرید مسکن چند برابر افزایش داشته است.

وی افزود: به همین منظور اقداماتی برای تعادل در بازار این نوع از اوراق انجام شده است؛ به عنوان مثال سازمان بورس به صندوق‌های سرمایه‌گذاری اجازه داد، تا در سپرده‌های ممتاز بانک مسکن سرمایه‌گذاری کرده و حق تقدم امتیاز تسهیلات را در بازار عرضه کنند.

دبیر شورایعالی بورس گفت: علاوه بر این موافقت اولیه ایجاد صندوق بازارگردانی اختصاصی اوراق تسهیلات خرید مسکن توسط مدیران بانک مسکن اعلام شده است و قرار شده منابعی برای ایجاد تعادل پشتوانه اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن باشد.

به گزارش فارس، قیمت اوراق امتیاز تسهیلات خرید مسکن در فرابورس نسبت به سال گذشته افزایش 150 درصدی قیمت را تجربه می‌کند و این اوراق در بالاترین سطح به مرز 100 هزار تومان هم رسید.

مدیران ارشد بازار سرمایه با مسئولان بانک مرکزی و بانک مسکن جلساتی برگزار کرده‌اند تا ضمن ایجاد تعادل در روند عرضه و تقاضای اوراق، خریداران متحمل هزینه‌های بالا برای تهیه این اوراق نشوند.

انتهای پیام/ب

منبع : فارس

برچسب ها:
آخرین اخبار