امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۹:۱۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 10831
تاریخ انتشار: ۶ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۹:۵۹
تعداد بازدید: 158
محمد فربد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عدم تخصیص ارز مرجع به 22 هزار تن کره و باقی ماندن ...

محمد فربد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به عدم تخصیص ارز مرجع به 22 هزار تن کره و باقی ماندن این کالا در گمرک، گفت: برای حل این مشکل قرار شد وزیر صنعت امروز نامه‌ای به رئیس کل بانک مرکزی بنویسد، تا ارز مرجع بابت واردات کره و همچنین شیر خشک اختصاص یابد.

وی افزود: غضنفری در نامه‌ای دیگر به رئیس کل بانک مرکزی با استناد به یکی از مصوبات ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت خواستار تخصیص ارز مرجع به کالاهای مشمول بند یک این مصوبه مانند گندم، روغن و علوفه شده است.

فربد تصریح کرد: همچنین قرار شد امروز نامه‌ای از سوی غضنفری به بهمنی زده شود و در آن درخواست تخصیص ارز مرجع به کالاهای مشمول بند 2 مصوبه ستاد تدابیر ویژه اقتصادی دولت ارائه شود که کره و شیر خشک جزء این بند قرار دارند.

وی با اشاره به گذشت 6 ماه از باقی ماندن کره در انبارهای گمرک، گفت: تاریخ انقضای این محصولات از زمان تولید، یک سال است و باقی ماندن آن در گمرک هزینه بالایی را به شرکت‌های وارد کننده تحمیل کرده است و علاوه بر این، کارخانه‌های لبنی نیز در انتظار دریافت مواد اولیه برای تولید کره هستند.

به گفته وی، به ازای هر تن از 22 هزار تن کره باقی مانده در گمرک باید 3400 یورو ارز مرجع اختصاص یابد.
انتهای پیام/ب
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها